ZİLAN YÜCE 1. LİK MADALYASINI ALDI

Adıyaman’ın il oluşunun 62. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Adıyaman Belediyesince gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Geleneksel 1 Aralık Koşusu yapıldı. Sporcular, yağmura aldırış etmeden birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı.

Küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere 4 kategoride düzenlenen koşuya 449 kişi katıldı. Isınma hareketlerinin ardından sporcular Eski Besni Caddesi’nden Karaali Caddesi’ndeki atletizm pistine kadar koştu.

Adıyaman’ın il oluşunun 62. yılı etkinliklerine Pazarcık İstiklal ortaokulu öğrencisi Zilan Yüce’de atletizm dalında yarışmak üzere  Beden eğitimi öğretmeni Ahmet Atlı nezaretinde katıldı.

Başarılı öğrenci ve sporcu Zilan Yüce Adıyaman’ın il oluşunun 62. yılı nedeniyle düzenlenin yarışmaların içerisinde 1500 metre küçük kızlarda büyük başarı göstererek onlarca sporcu arasından 1. oldu. Zilan Yüce’nin 1. lik madalyasına Adıyaman Valisi Abdullah Erin verdi. Yüce’ye ayrıca yaptığı derecenin Türkiye  ortalamasının üzerinde olmasından dolayı ayrıca bir ödül daha aldı.

Adıyaman’dan  birincilikle dönen başarılı sporcu Zilan Yüce ve beden eğitimi öğretmeni  Ahmet Atlı, İstiklal ortaokulda büyük sevgi ile karşılandı. yaptıkları dereceyi okullarında öğretmen ve öğrencilerle paylaşan  Yüce ve Atlı’ya tebrikler yağarken başarılarının devamı  dilendi.

Şampiyon öğrenci ve antrenöre bir hediye’de Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’dan

Adıyaman’daki yarışmalara katılan ekibin bir takım giderlerini karşılayan Pazarcık belediye başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,  sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını söylerken, bu küçük kızımız Zilan Yüce’de Adıyaman’da onlarca sporcunun arasından sıyrılarak birincilikle dönmüştür.  Kendisini ve beden eğitimi öğretmeni Ahmet Atlı’yı içtenlikle  kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum dedi. Başkan Bozdağ yarışmadan birincilikle dönen Zilan Yüce ve Antrenörü ve beden eğitimi öğretmeni Ahmet Atlı’ya çeşitli hediyeler verdi.

Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ makamına ziyarete gelen şampiyon Zilan Yüce ve Beden eğitimi öğretmeni Ahmet Atlı’yı makamında kabul ederek tek tek kutladı. Sonrasında ise onları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Adıyamandaki yarışmalarda birinci olarak Pazarcık’ın gururu olan sporcularla yakından ilgilenen Başkan Bozdağ konuşmasında; Adıyamandaki büyük başarılarından dolayı ve ilçemizi orada tanıttıkları için hocam başta olmak üzere sporcu şampiyon kızımıza çok teşekkür ediyorum. yerlerde öğrencilerimiz yok, buda bizim şansımız.Her branşta spora ve sporcularımıza verdiğimiz desteklerimiz devam ediyor.  Gerek futbol olsun, gerek basketbol ve gerek voleybol olsun, tüm spor dallarına desteğimiz devam edecektir.

İlçemizin adını inşallah her yerde duyuracağız. Kendilerin şampiyonluğunu da tebrik ederek kutluyorum dedi.

Beden eğitimi öğretmeni Ahmet Atlı  konuşmasında;  Belediye Başkanımız Yakup Hamdi Bozdağ Başkanımıza spora ve sporcuya verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür eder desteklerinin devamını teminni ediyorum. Biler destelendiği sürece başarıya aç sporu seven çocuklarımızla her türlü zorluğu aşarak ilçemize şampiyonluklar, birincilikler getirmeye devam edeceğiz dedi.

başarılı sporcu Zilan Yüce; yağmurlu ve soğuk havaya rağmen yarışmada birincilik kazandım. “Rekabet güzel. Güzel bir yarışmaydı. Yorucu değildi. Arkadaşlarımı da tebrik ederim” dedi.