ZALİM ’den ADALET! Öyle mi?

Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor. İbrahim:42

Zaman o kadar kısa ki; ancak yarın diyebileceğim şu bir günlük, anlık dünyada, olup bitenlere baktığımda “günler ne kadar zalim olsa da insan kadar zalim olamaz.”

Fillerin tepişmesi sonucu çimlerin ayaklar altında ezildiği alan olarak seçilen ve her gün dudak uçuklatan maliyetiyle yeni bir senaryoya sahne olan yanı başımızdaki Suriye’ de;İdlip vahşet saldırısı sonrası kimlerin adaletine ve vicdanına sığındık biliyormuyuz?

Hani utanmazsak (ki utandığımıza inanmıyorum) nerdeyse ellerimizi açıp sömürgeci güçler ve batı için “Ey rabbimiz! Stratejik müttefiklerimizi muzaffer kıl!” diyesimiz geldi nerdeyse ve nedense.

At izinin it izine, Kimin elinin kimin cebinde olduğu bilinmeyen bir girdapta;

Dün Cezayir’de, Mısır’da, Irak’ta, Afganistan’da, Bugün de Irakta, Gazze’de, Yemen’de, Suriye’de,

Batılı Sömürgeci şer güçlere bırakın dostluk kurarak, stratejik işlerle destek vermeyi, olanlara ses bile çıkarmasanız bunca ölümlerin müsebbibi olarak ortağı olursunuz.

Bu işte parmağı olanların mazeretleri ve gerekçeleri ne olursa olsun hiçbir gerekçe masumların, çocukların, yaşlıların ve kadınların öldürülmelerini haklı kılmaz, kılamaz.

Çünkü inancımız bunu gerektiriyor. “Masum bir cana kıyan bütün insanlığı öldürmüş gibidir.”

Suriye’de ki kimyasal saldırı sonrası barış havarisi İsrail’in müdahale söylemleri, “Emir eri Ramazan” statüsündeki BM’lerin acil toplanma çağrısı ve  “Savaşları bitirmek için bir an hiç düşünmeden silaha sarıldım.” sözümü onaylayan Çiçek, böcek sevdalısı ABD’nin füzelerle saldırıya geçmesi…

Zihinler öyle bulandırılıyor ki hemencecik oltalarına mı takılıyoruz yoksa çıkarlarımızı öncelediğimiz için onlara mı benziyoruz veya benzetildik mi diye düşünmeden edemiyor insan?

Ey iman edenler, Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlarıdost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez.Maide:51

ABD ve yandaşlarının yaptığı her hareketin ve davranışın altında bir şey aramak gerekir. Çünkü biliyoruz ki ABD ve ittifakı; insanlık için değil menfaati için çalışır. Ama bunu kulağı duymayan, gözleri görmeyenlere der. Şöyle ki;

Sana gelip, Allah adına yeminle “Bizim niyetimiz, iyilik yapmak ve uzlaşı sağlamaktan başka bir şey değildi” diyecekler. Nisa:62

Evet. Batılılardan, Amerika’dan nefret ediyorum ama Amerika’nın vicdanına sığınan Müslümanlardan daha çok nefret ediyorum.”Neden mi?

En son hesap sormaya geldiklerinde 1,5 milyon Müslümanı katledip, binlerce kadına tecavüz etmişlerdi. Şimdi yine geliyoruz deyince bunu alkış tutarak, Amerika’nın vicdanını destekleyen, merhametine sevinen ve adaletine sığınan“adı Müslüman” zavallılara;

“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur.” Hud:113ayetini hatırlatmak istedim.

Ey Arkadaşlar, dostlar, kardeşler. Görün artık!

Yeni sahnelenen bu tiyatro dafigüranlar, kuklalar yine Müslüman, Oyun kurucular ise emperyalistler.

Kazanan hep emperyalistler, kaybedenler hep Müslümanlar nedense? Hal böyle iken mazlumlar arasında ayırım yapmayan zalimden, zalim beğenmeye neden kalkar Müslümanlar!

Doğu/Batı emperyalizmi, duruma göre birbirlerine göz kırparlarken, biri doğu diğeri batı emperyalizminin kucağından birbirlerine neden diş biler Müslümanlar!

Peki ya insanlar, halklar, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, ölümler, yıkımlar, sürgünler?…

Hepsi sadece istismar aracı, küresel çıkarlar için malzeme, kendini haklı çıkarmak için birer fırsat, ulusal çıkarlar için birer canlı kalkan ne yazık ki!

Hamaset ve kuru gürültüden ibaret sloganlarla büyük bir yok oluşa doğru yol alırken ne olur artıkAllah için kendimize gelelim.Nuh gibi davayı yardımcısız taşıma pahasına olsa bile?

Satırlarımı Muhammed İkbal’in sözüyle bitiriyorum.

“Cahil secde etti. Oysa kıyam vaktiydi.”