ZAFERİMİZ 94 YAŞINDA

sdsfdsdsdsd

Türk Ulusunun bağımsızlığının sembolü olan 30 Zafer Bayramı, 94. Yılında tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
Kutlamalara, İlçemiz Kaymakamı Mehmet Boztepe, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, Belediye Başkan Vekili Cemalettin Nadir Aras, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Nadir Ulaş Birdane, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit aileleri ve davetliler katıldı.
Tören Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Nadir Ulaş Birdane yaptı. Birdane konuşmasında şunlara yer verdi:
Bugün, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletin bağrından çıkan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin yine milletimizle el ele gerçekleştirdiği en büyük zaferin, 30 Ağustos Zafer Bayramının 94’üncü yıldönümüdür. Bu bayramı haklı bir gurur ve sevinç içinde kutlarken sizleri, Türk Silahlı Kuvvetleri adına selamlıyorum.
Büyük Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan milli mücadele, Türk milletinin varını yoğunu ortaya koyarak ordusuna verdiği destekle devam etmiş ve Sakarya Meydan Muharebesi ile düşmanın taarruz gücü kırılmıştır.Büyük taarruzun son safhası olan ve 30 Ağustos 1922 tarihinde zafer ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ise milli mücadele tarihimizde bağımsızlığın kazanılması, Türkiye’nin Atatürk’ün önderliğinde çağdaşlaşmaya yönelmesi ile yıkılmış bir imparatorluğun küllerinden Türkiye Cumhuriyetinin yaratılmasında bir dönüm noktası olmuştur.Türk Kurtuluş Savaşı en zor koşullarda, her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce Türk milletinin ve onun kahraman ordusunun insanüstü gayreti ile dönemin en güçlü devletlerine ve onlara hizmet edenlere karşı kazanılan onurlu ve eşsiz bir zaferdir.Bu büyük zafer Türk milletine daima ışık olmuş ve günümüze kadar süregelen iç ve dış düşman ve terörist güçlerle mücadelede en büyük yol gösterici olmuştur. Özellikle ülkemizde son dönemlerde artan değişik isimlerde fakat aynı amaca yönelmiş olan terör örgütlerine karşı yine 30 Ağustos 1922’de olduğu gibi dimdik ayakta durmamızı sağlayan pusulamız olmuştur.Bu zafer, Türk yurdunun bağrına dayanan hançerin milletçe sökülerek özgürlük ve bağımsızlığımızı yok etmek isteyen düşmanın dize getirilişinin destanıdır.
“Ebedi Başkomutanımız Atatürk ve Arkadaşları tarafından ger aşaması eşsiz bir deha ile planlanmış, yönetilmiş ve sonuçlandırılmış olan bu zafer; Türk Ulusunun, özgürlük ve bağımsızlık düşüncesini ölümsüzleştiren, Türk ordusunun gücünü, komutan ve askerlerinin yiğitlik ve cesaretini, halkının feragat ve fedakarlığını bir kez daha kanıtlayan büyük bir destan olmuştur.Bu büyük zaferle Türk ulusu, tarih sahnesinde yeniden doğmuş ve devletimiz Cumhuriyetin ilanıyla da; bağımsız, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma imkanına kavuşmuştur.Günümüzde de Türk Ordusu ile milletinin arasını açmak isteyen hain güçler bu emellerinde hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Dün olduğu gibi bu günde Türk Silahlı Kuvvetleri, yüce Türk ulusundan aldığı güç ve destekle, Atatürkçü Düşünce sisteminin rehberliğinde, çağdaş, laik, demokrat ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin bekasını sağlama görevini sürdürecektir. Hiçbir güç Türk Silahlı Kuvvetlerini bu görevinden alıkoyamayacaktır. 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Ulusunun göstermiş olduğu kahramanlık gösterisi ile ordu millet bütünleşmesi tüm emperyalist güçlerin gözlerini korkutmuştur. Bayrağı ve vatanı için seve sev canını feda eden Kahraman Türk Milleti bu eşsiz vatanının hiçbir zaman bölünemeyeceğini dosta düşmana göstermiştir.30 Ağustos Zafer Bayramının 94’üncü Yıldönümünü büyük bir onur ve gururla kutladığımız bu mutlu günümüzde Türk ulusunun bugünkü varlığını ve modern Cumhuriyetini, bizlere emanet eden başta Ulu Önder Atatürk ve o’nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun.
Birdane’nin konuşmasının ardından İlçemiz Kaymakamı Mehmet Boztepe ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak tebrikleri kabul etti.