YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖREVİNE BAŞLADI

15 Temmuz darbe girişimlerinde Türkiye genelinde yapılan operasyonlarda İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş’in açığa alınmasının ardından yerine Mardin Mazıdağ İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu, Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü olarak atanmıştı.

Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü olarak atanan Erdal Murat Balsu görevine başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Pazarcık’ın yeni Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu şu ifadelere yer verdi.

            Pazarcık’ın huzuru için çalışacağını ifade eden Balsu,  “İlçenin huzuru ve refahı için elimizden gelen hizmetleri ekip arkadaşlarımızla birlikte sağlayacağız.  İnsanların sorununu dinleyerek anlayarak çözeceğiz, kararları verirken fevri davranmayacağız. İnsanlarımızın huzurunu sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Ben oturmayı seven bir yönetici değilim; sürekli hareketlilik içerisinde halkın sorunlarıyla ilgileneceğim. Daha huzurlu daha güvenli bir Pazarcık nasıl olur? Onun çabası içerisinde görevimizi ircaa etmenin gayreti içerisinde olacağım.” dedi.

Pazarcık’ın Yeni Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu Kimdir?

            Yeni İlçe Emniyet Müdürümüz Erdal Murat Balsu, aslen Pazarcık’ın Sarıl Mahallesinden.  1966 doğumlu, evli ve 3 kız çocuk babası, Akademi mezunu.

            1992 yılında polislik mesleğine başlayan Erdal Murat Balsu, Muğla, Kahramanmaraş, Gaziantep ve İzmirde görev yaptı. 2014 yılında Mardin’in Mazıdağ ilçesine İlçe emniyet müdürü olarak atandı. 3 yıldır görev yaptığı Mazıdağ ilçesinden Pazarcık’a ilçe emniyet Müdürü olarak atandı.

                   Pazarcık İlçe Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu, 1966 Pazarcık Sarıl doğumlu, Polis Akademisi mezunu, Muğla, Kahramanmaraş,  Gaziantep, İzmir ve Mardin’de 24 yıldır yaptığı polislik ve yöneticilik görevlerinde üstün başarı ödülüne sahip olduğu öğrenildi. İlçemize yeni atanan Emniyet Müdürü Erdal Murat Balsu’ya yeni görevinin hayırlı olmasını ve başarılarının devamını diliyoruz.