Yaz Spor Okulları Açıldı

Pazarcık Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdiresi Yaprak Bozdağ, öğretmenler, kursiyerler ve davetliler katıldı.
Açılışta konuşan Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz yaz spor okulumuzun çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyarak, sağlıklı yaşama sevk edeceği kanaatindeyiz. Yaz spor okullarının açılmasında emeği geçen Büyükşehir Belediyemize, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, ilçe belediyesine ve İlçe Spor Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, eğitimciler ve gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.
Programın konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ise şunları söyledi “Sağlıklı yaşam ve obezite ile mücadele açısından çok önem taşıyan,spor faaliyetlerini geliştirme ve çocukların sportif başarılarını geliştirmesine yardımcı olacak Yaz Spor Okulları büyük önem taşımaktadır. Bizler de bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda bizlere destek veren başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, İlçe Kaymakamlığına, Pazarcık Belediyesine ve ilçe müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. İnşallah kayıt olanlar çocuklarımız başarılı olarak adlarını dünyada ,Avrupa’da duyururlar diye düşünüyoruz. Yaz Spor Okulu’nun açılışını hayırlı olmasını diliyorum’’dedi.
106Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya da,“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların ve gençlerin spor yapmasına olanak sağlayan her türlü çabayı gösteriyoruz. Gençlerin sporla tanışabilmeleri için öncelikle alt yapı eksikliklerini gidermek amacıyla tesisler kuruyor, amatör spor kulüplerine yardımda bulunup, parklardan, okullara kadar her yerde spor alanları oluşturmaya gayret ediyoruz. Toplumumuzu daha dinamik bir hale getirerek, sağlıklı nesiller yetiştirmek için gerekli tüm altyapıları oluşturuyoruz’’diyen Çetinkaya konuşmasını şöyle sürdürdü’’Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporculara büyük önem veriyoruz. Sporun sağlık, heyecan, enerji, coşku, güzellik, centilmenlik, nezaket, olgunluk, kardeşlik olduğu anlayışıyla şehrimizin spor alanındaki başarılarına var gücümüzle destek oluyoruz. Şehrimizde spor olanaklarının gelişmesine, yaygınlaşmasına bütün gücümüzle gayret ediyoruz. Gençlerimizi spora kazandırmak adına, gençlerimizin sporu alışkanlık haline getirebilmeleri adına tesisler yapıyoruz. Gençlerimizin daha sağlıklı ve daha sıhhatli ortamlarda yetişmesi için, büyük önem verdiğimiz spor tesislerinin sayılarını artırarak, Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere ve çocuklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü sporun gençlerimizi birçok kötü alışkanlıklardan koruduğuna, takım ruhunu oluşturup, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğine inanıyoruz. Gençlik Hizmetleri veSpor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturduğumuz Spor Şube Müdürlüğümüzle birlikte il genelinde sadece tesis yapımı değil, birçok etkinlik ve organizasyonlarımızda devam ediyor.Yaz spor okullarımızda çocuklarımızın kullanacağı malzemeleri tamamen ücretsiz veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle açılışını yaptığımız Yaz Spor Okulumuzun öğrencilerimizin yetişmesi adına verimli geçmesini ümit ediyorum” dedi.
Açılışı gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları’nda 2016 yılı yaz döneminde Yaz Spor Okulları’nda 6 ile 12 yaş aralığındaki çocuklara Atletizm, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi,güreş,badminton,santranç olmak üzere toplam 9 branşta kurs verileceği ve Yaz Spor Okullarına 9 branşta yaklaşık 500 öğrencinin kayıt yaptırdığı ve kayıtlarında devam ettiği öğrenildi.
Yapılan konuşmaların ardından Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ,Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak,Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü A
li İhsan Kabakçı ve daire müdürleri tarafından öğrencilere spor malzemelerini dağıtımı gerçekleştirildi.
Bizler de bu bağlamda Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda bizlere destek veren başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, İlçe Kaymakamlığına, Pazarcık Belediyesine teşekkür ediyorum.
İnşallah kayıt olanlar çocuklarımız başarılı olarak adlarını dünyada Avrupa’da duyurular diye düşünüyoruz. Yaz Spor Okulu’nun açılışını hayırlı olmasını diliyorum.
Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardmcısı Züver Çetinkaya da, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların ve gençlerin spor yapmasına olanak sağlayan her türlü çabayı gösteriyoruz. Gençlerin sporla tanışabilmeleri için öncelikle alt yapı eksikliklerini gidermek amacıyla tesisler kuruyor, amatör spor kulüplerine yardımda bulunup, parklardan, okullara kadar her yerde spor alanları oluşturmaya gayret ediyoruz. Toplumumuzu daha dinamik bir hale getirerek, sağlıklı nesiller yetiştirmek için gerekli tüm altyapıları oluşturuyoruz.
Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporculara büyük önem veriyoruz. Sporun sağlık, heyecan, enerji, coşku, güzellik, centilmenlik, nezaket, olgunluk, kardeşlik olduğu anlayışıyla şehrimizin spor alanındaki başarılarına var gücümüzle destek oluyoruz. Şehrimizde spor olanaklarının gelişmesine, yaygınlaşmasına bütün gücümüzle gayret ediyoruz. Gençlerimizi spora kazandırmak adına, gençlerimizin sporu alışkanlık haline getirebilmeleri adına tesisler yapıyoruz.
Gençlerimizin daha sağlıklı ve daha sıhhatli ortamlarda yetişmesi için, büyük önem verdiğimiz spor tesislerinin sayılarını artırarak, Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere ve çocuklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü sporun gençlerimizi birçok kötü alışkanlıklardan koruduğuna, takım ruhunu oluşturup, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğine inanıyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturduğumuz Spor Şube Müdürlüğümüzle birlikte il genelinde sadece tesis yapımı değil, birçok etkinlik ve organizasyonlarımızda devam ediyor.
Yaz spor okullarımızda çocuklarımızın kullanacağı malzemeleri tamamen ücretsiz veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle açılışını yaptığımız Yaz Spor Okulumuzun öğrencilerimizin yetişmesi adına verimli geçmesini ümit ediyorum” dedi.
İlçemiz Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe de “Açılışını gerçekleştirdiğimiz okullarının çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyarak, sağlıklı yaşama şevk edeceği kanaatindeyiz. Yaz Spor Okullarının açılmasında emeği geçen Büyükşehir ve ilçe belediyesine İl ve İlçe Spor Müdürlüklerimize teşekkür ediyor, eğitimciler ve gençleri-mize başarılar diliyorum” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe başta olmak Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ve diğer protokol öğrencilere malzemelerini dağıttılar.