YAŞAR BOZDAĞ, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Pazarcık Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Bozdağ, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yaşar Bozdağ gazetemize yaptığı özel açıklamada; “2002 yılında Pazarcık İlçe Teşkilatı Kurucu Yönetim kurulu üyesi olduğum, Gönül verdiğim Partimden 24 Haziran 2018 tarihin de yapılacak olan genel seçimlerinde Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığımı açıklıyorum” dedi

Bozdağ sözlerinin devamında, “Ülkemizin ve Kahraman Şehrimizin geleceği ile ilgili hepimizin üzerine düşen tarihi sorumluluklar var, gönül birliği içinde bu sorumlulukları yerine getirip hareket etmek zorundayız. Küçük hesaplar hiç bir zaman hedefimiz olmadı, olmayacak ve olmamalı, 2001 yılında büyük bir beklenti ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğindeki Ak Parti Hükümetleri 2002 yılından bu yana ülkemizin ilerlemesi ve Çağdaş Medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasında ne kadar zorluk ve engel varsa onları kaldırmak için çalıştı ve Milletimizden aldığı güçle bunu başardı. Milletimizin yaptığı hayır duaları ve destekleri ile her geçen gün hizmet kervanına yeniledi.

Bir Esnaf olarak Ahiliğin temel ilkelerinden “Ahdinde, sözünde ve sevgisinde vefalı olmak, içi-dışı, özü-sözü bir olmak. Hakkı söylemekten korkmamak” olan bu anlamlı sözleri geleceğimde temel ilke olarak benimsiyorum.

Siyaset kişisel hesapların tatmin yeri olmamalıdır. Siyasetin malzemesi ve muhatabı vatandaşlarımızdır. İdeoloji olarak görülen siyaset geçerliliğini yitirmiştir. Çözüm siyasetin odağı olmalı, milletin sesine kulak verilmelidir. Milletimizin sağ duyusuna inanıyor ve güveniyorum. Tek sloganım olan “özünde bir, sözünde bir” anlayışı ile güven veren bir siyaset yapmak tek hedefimdir.

Siyasetin temeli ülkemize ve milletimize hizmet etmektir. Mevkilerde makamlarda geçicidir. Ancak aziz milletimize hizmet etmek amacı taşıdığında gönüllerde kazanılan makamdır. Sorumluluk omuzlara alınan ağır bir görevdir. Bende bu görevin zorluğunu ve ağırlığını bilerek onur ve şerefle hizmet etmek üzere ak parti’den Kahramanmaraş milletvekili adaylığına talibim, Allah’ım nasip ederse ülkeme, kahraman şehrime ve milletime sizlerinde duasını alarak bu hizmet kervanına bende katılmak istiyorum.

Kahraman şehrimizin marka bir kent olması yolunda gayret ve çaba sarf edeceğim, bu bağlamda bu önemli günde beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

HABER:Faruk İNCE