Yakup Hamdi BOZDAĞ Pazarcık’ı 4,5 Yılda Ayağa Kaldırdı

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 30 yıldır konuşulan ve milletin çok istediği projeleri hayata geçirerek yerel yönetim hizmet bazında rekora imza attı. Doğalgaz alt yapı çalışmalarından 50 yıllık su şebekesi sorununu 32 milyon TL yatırımla çözüp, sıcak asfalt çalışmalarından Kilit Parke çalışmasına bir çok hizmete imza attı. İşte Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın rekor hizmetlerinden bazıları:

PAZARCIK’IN 100 YILLIK SU SORUNUNUNU ÇÖZECEK ANLAŞMADA SONA GELİNDİ
Başkan Bozdağ, Pazarcık’ın içme suyu problemini büyük bir ölçüde bitirecek 100 yıllık su sorununu ortadan kaldıracak büyük bir anlaşmada sona geldi. Bu anlaşmayla Pazarcık’ın içme suyu problemi tamamıyla ortadan kalkacak. Yapılacak anlaşmayla HELETE den gelecek olan su direk Pazarcık halkınıniçme suyu olarak kullanılacak.

BELEDİYELİK ANLAMINDA REKOR HİZMETLER
Pazarcık ilçe ve bağlı köylerine sıcak asfalt çalışması ve kilit parke çalışması yapıldı. Kilit Parke çalışması 1.300.000 m2 gibi rekor bir hizmetle döşemesi yapıldı. Ayrıca yaklaşık 30 km.lik sıcak asfalt çalışması yapılarak ilçeye kent görünümü kazandırıldı.
Doğalgaz ve su şebekesi çalışmalarının %90 bitti son olarak çalışmalar tamamlandığında bozulan tüm yollar ve Ana Arterlerde sıcak asfalt çalışmaları başlayacak.

DOĞALGAZ GELDİ HAVA KİRLİLİĞİ BİTTİ
Yıllarca Batıdan Doğuya her yere her ilçeye giden doğalgaz bir türlü Pazarcık’a ulaşmamıştı. Başkan Bozdağ 6 ay gibi çok kısa bir süre içinde bu büyük sorunu hallederek Pazarcık halkına Doğalgazı kavuşturarak ısıtma problemini ortadan kaldırdı. Böylelikle hem hava kirliliğini ortadan kaldırdı hem de ekonomik anlamda vatandaşın cebinde ısınma problemi giderini yarı yarıya düşürdü.

SOSYAL HİZMET ANLAMINDA İLKLERİ YAŞATTI
Başkan Bozdağ sosyal hizmet anlamında da Pazarcık’ta Ünlü Sanatçıları getirerek ilklere imza attı. Alişan’dan Ebru Yaşar’a, Lara’dan Sevtap Sonu’ya bir çok ünlü sanatçıları getirip On binlere konser verdirerek gurbetçilere ve Pazarcık halkına muhteşem geceler yaşattı. Ayrıca Atatürk Parkına Bisiklet Yolu ve Belediye Sosyal Tesislerini açarak gençlerin ve halkın boş zamanını geçirebileceği muhteşem hizmetler sundu. Köylere halı saha projesi hayata geçirilerek Yumaklıcerit, Sakarya, Nacar mahalleleri halı sahayla buluştu. Cezaevini yıkıp yapımı devam eden Şehidimiz Mustafa Katırlı Kreş ve Gündüz Bakımevi halkın hizmetine açılacak.

PAZARCILARA KAPALI PAZAR YERİ
Yıllardır Pazarcık için büyük sorun olan Pazar yeri problemi Başkan Bozdağ’ın uzun uğraşlarından sonra çözüme kavuştu. Menderes Mahallesinde yaptırılan pazar yeri hem pazarcı esnafının hem de Pazarcık halkının daha rahat ve hijyenik koşullarda alışveriş yapma imkanı sağlayacak. Cuma günleri pazar yeri olarak kullanılacak alan yaklaşık 3.200 metrekare alanın, 2 bin metrekaresi çocuk parkı olarak dizayn edilerek vatandaşların rahat alışveriş yapabileceği ve çocukların da eğlence merkezi haline gelecek şekilde dizayn edildi.

EĞİTİM ANLAMINDA ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK
Başkan Bozdağ, eğitimcilik yönünü ön plana çıkararak bir çok okula Bank ve Kamelyalar yapıp öğrencilere rahat bir ortam sağladı. Kışın tüm okullarda öğrencilere sabahları çorba, atkı ve bere dağıtarak öğrencilere ve eğitime verdiği değeri bir kez daha ortaya koydu. Ayrıca öğrencilere ücretsiz servis tahsis ederek eğitime verdiği değeri ve desteği esirgemedi.

ÖRF VE ADET GELENEK VE GÖRENEKLERE BÜYÜK HİZMET
Başkan Bozdağ halkın geleneklerine ne kadar bağlı olduğunu bildiğinden mahalle ve köylere bir çok taziye evi yaparak halkın zor günlerinde rahat bir ortam sağladı. Narlı, Çopurlar, Kızkapanlı, Mahkanlı, Ahmet Bozdağ Mahallelerine taziye evleri başlıcalarıdır. Ayrıca köylerdeki taziye evlerine ve camilerin yeniden restorasyonuna hem ayni hemde nakti yardımlar yaparak halkın hizmetine açılmasına büyük katkı yaptı.
MUHTEŞEM İFTAR PROGRAMLARI
Ramazan aylarında Halkı aynı iftar sofrasında buluşturarak hem iftar programları düzenledi hem de Atatürk Parkında gençlere ve çocuklara çeşitli eğlence etkinlikleri düzenleyip çocukların güzel zamanlar geçirmesini sağladı.

HABER : FARUK İNCE