VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

DSC_121627. Vergi Haftası nedeniyle bütün yurtta olduğu gibi 22 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında Pazarcık’ta da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Pazarcık Vergi Dairesi Müdürü Ali Öztürk tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Çelenk koyma törenine, vergi dairesi çalışanları, mali müşavir ve muhasebeciler de iştirak etti.

Pazarcık Vergi Dairesi Müdürlüğü, geçtiğimiz dönem içerisinde tahsilat noktasında çok önemli bir başarıya ulaştı.

Düzenlenecek etkinlikler hakkında açıklama yapan Pazarcık Vergi Dairesi Müdürü Ali Öztürk, “Her yıl Şubat ayının son haftası kutlanan ve bu yıl 27.’sini kutladığımız vergi haftası etkinlikleri 22 Şubat tarihinde başlayıp 28 Şubat tarihine kadar devam edecektir. Bu kapsamada İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe’yi ve Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ı makamlarında ziyaret ettik ve bilgilendirme yaptık. Vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde vergilendirme ile ilgili ödevlerini zamanında yerine getiren, vergisini zamanında ödeyen mükelleflerimize ziyaretler gerçekleştirilecek. Resmi kurumlara ve meslek odalarına ziyaretlerimiz olacak. Ayrıca ilçemizde ilkokul veya ortaokul ziyaret edilecek, öğrencilerin vergi dairesini ziyaret etmesi sağlanacaktır. Vergi haftasının ve gerçekleştirilen etkinliklerin amacı ülkemizde vergi bilincini geliştirmek, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamaktır. Kayıt dışı ekonominin önüne geçilebilmesi, verginin tabana yayılması, yani herkesin elde ettiği gelire göre vergi ödemesi, verginin adil şekilde alınması ancak toplumumuzun vergi bilincinin artırılması ile mümkün olacaktır” dedi.

Öztürk, Vergi; anayasal bir yükümlülük, kutsal bir görevdir. Egemen olmanın bir unsuru, bütçe giderlerinin en büyük kaynağı. Dolayısıyla güçlü ve bağımsız bir Türkiye için, vergi, ‘olmazsa olmaz’ ön şartlardan biri. Kamu gelirlerinin sağlıklı ve sürekli kaynaklardan, çağdaş yöntemlerle toplanması büyük bir önem taşımaktadır. Bizlerde bu haftayı en güzel bir şekilde değerlendirip mümkün olduğunca vergi ödemenin önemi toplumun tüm kesimlerine anlatılmaya çalışılmaktadır.
DSC_1218