ÜNAL PAZARCIK’TA

İlçe başkanlarımız, il başkanlarımız bakanlarla beraber Ankara’ya gidip gelmekten ziyade sayın bakanımız Mahir Ünal’ın sayesinde bu sıkıntıdan kurtulmuştur. Hakikaten Kahramanmaraş’ı bu bölgede cazibe merkezi haline getiren çalıştaylarla tanıştıran bir bakan olduğu için kendisine teşekkür ediyoruz. Bizim de ilçemizde Kırk Mağaralarımızı göreve gelir gelmez programa aldırması için temaslarımız oldu. İl Müdürlüğümüzle de görüştük. Dosyanın hazırlığını bizzat bana kordinasyon kurulunda gösterdi. Çok kısa zamanda büyükşehir belediyemizin Yukarı Pazarcık’ta yapacağı 100 dönümlük parkın akabinde de yanında 5 dakikalık yürüme mesafesi içerisinde büyük bir kültür alanı olacak olan Kırk mağaraları hep birlikte açacağız. Bu vesileyle yine o zaman sayın bakanımızı hepinizin huzurunda açılışa davet edeceğim.”
dsc_0060BİZLER BAŞKANLIK SİSTEMİNİ GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu ise; konuşmasında şunlara değindi:
“Bu teşkilatta olmak bir ayrıcalıktır. Benim için siyasette olmak teşkilatla başladı. Ben burayı bir üniversite gibi, hayat okulu gibi gördüm. Bana kazandırdıkları çok şey oldu. Bu teşkilatta ben değil biz diyenler olur. Onlar emek verir, onlar çaba sarf ederler: Paylaşmayı sevenler birileri için birşeyler yapmayı sevenler bu teşkilatta olur. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Evet 15 Temmuz gecesi ben meclisteydim. Meclisin tabi bombalanacağından haberimiz olmadan oraya gittik. Oraya kadar geldiğimizde meclise girersek hiçbir sıkıntı olmaz diye düşünmüştüm. Yolda beni tutuklamazlarsa veya birşeyle karşılaşmazsak diye ama esas bombaları mecliste gördük biz. Tabi ki Allah’ım bir daha o günleri yaşatmasın ama sizler burada meydanlarda bizler mecliste bakanlarımız, başbakanımız, Cumhurbaşkanımızın dimdik duruşuyla yıkılmadan ayakta dimdik güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Inşallah bundan sonra da devam edeceğiz. Çünkü bize düşen çok görevler var. Biz ülkemizi memleketimizi çocuklarımızı seviyoruz. Onlara güzel bir gelecek bırakmak istiyoruz. Büyüyen ve gelişen Türkiye’de sizlerin de çok emeği var. Çünkü sizler olmadan o 15 Temmuz gecesi teşkilatlarımız ve vatandaşlarımız olmasaydı gerçekten bu ülke elimizden gitmişti. İçimizde bizim gibi görünen insanlar yıkmaya çalıştılar ve onlar da hak ettiği cezayı inşallah alacaklardır. Bizler de onun için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Ülkemizin dara girmemesi için başkanlık sistemini getirmeye çalışacağız.”
15 TEMMUZ BİZE BİR OLMAYI ÖĞRETMİŞTİRdsc_0048
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal da, “Ak Parti ailesinin teşkilat mensupları, bizler beraberce 14 yıl boyunca siyaset yaptık. Tayyip Erdoğan’dan öğrendiğimiz bir şey vardı; teşkilat teşkilat teşkilat. Teşkilatın ne anlama geldiği, teşkilatın ne kadar önemli olduğu 15 Temmuz gecesi ortaya çıktı. 15 Temmuz akşamı bir telefonla bir anda il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, meclis üyelerimiz inanılmaz bir koordinasyonla Türkiye’de caddeler sokaklar doldu taştı. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı, toplumun tamamı mağdur olacaktı. Şuanda inanılmaz bir hassasiyetle çalışmalar devam ediyor. Yani bu süreçte, yüzde 1’lik, yüzde 2’lik bir mağduriyet oluşsa bile insanların gidip başvurabilecekleri mahkemeler var, görüşebilecekleri siyasetçiler var, devletin kurumları duruyor. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı; ne siyaset kalacaktı, ne devlet kalacaktı, ne insanların adalet arayacakları, güven veren bir adalet sistem kalacaktı. Eğer şu anda bir mağduriyet varsa, zaten bu mağduriyetleri gideriyoruz. Yani yanlışlık yapılmışsa insanların başvurabilecekleri yerler var, tekrar dönülüyor, bakılıyor, araştırılıyor, bu mağduriyetler gideriliyor ama bu süreci sulandırmak için birileri kasıtla ve ısrarla bir mağduriyet edebiyatı üretiyorlar. Eğer 15 Temmuz başarıya ulaşsaydı, bizim elimizden özgürlüğümüzü, demokrasimizi, her şeyimizi alacaklardı. İrademizi alacaklardı. Bence en büyük mağduriyet budur. Büyük bir koordinasyon büyük bir organizasyon ama en önemlisi birlik ve beraberlik ruhu. Şimdi bir toplulukta birlik ve beraberlik ruhu bir kişi üzerinde tebessüm eder şekillenir toplumlar ona lider derler. Ve toplumların günümüzde en çok ihtiyaç duyduğu kişiler liderlerdir.dsc_0040
Dolayısıyla 15 Temmuz bize; etrafımız bu kadar dış güçler tarafından çevrilmişken bize birlikte olmayı sağlamıştır. Bir olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız. Hep birlikte Türkiye olmanın ne anlama geldiğini 15 Temmuz’da öğrenmişlerdir.” dedi.
Konuşmaların ardından toplu resim çektirildidsc_0092dsc_0078