Terörle Mücadele Artık Kaynağında Sürecek

Türkiye’nin terörle mücadelede artık elinin daha güçlü olduğunu ve bu mücadeleyi daha emin bir şekilde yürüttüğünü kaydeden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Türkiye’nin bundan sonra terörle mücadeleyi kaynağında sürdüreceğini söyledi.
Uluslararası Kahramanmaraş 3. Kitap ve Kültür Fuarını ziyaret eden Ünal, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 30 yıldan beri terörle mücadele yapıldığını belirten AK Partili Vekil Ünal, ülkemizin artık terörle verdiği mücadelede sona geldiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Çünkü özellikle FETÖ Terör Örgütünün 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi ile birlikte devletin içerisindeki her türlü yapılanmanın ve diğer ihanet odaklarının ifşa olmasıyla birlikte artık Türkiye daha rahat bir şekilde terörle mücadele etmektedir.
Yani f-16’lar havalandığında eğer ordunun içerisinde FETÖ’cü bazı yapılar, diğer terör örgütüne haber gönderiyorduysa ve bizim teröre karşı birçok hamlemiz boşa çıkarılıyorduysa artık bugün onu yaşamıyoruz. Türkiye, günden güne daha emin daha güçlü daha kararlı bir şekilde terörle mücadelesini sürdürüyor. Ama burada en önemli şey şudur: Türkiye artık bundan sonra terörle mücadelesini kaynağında sürdürecektir. Yani Suriye’de, Irak’ta… Eğer Türkiye’ye terör ihraç eden ve Türkiye için tehdit oluşturan unsurlar varsa Türkiye bunlarla ilgili gereğini yapacaktır ve ülke içerisinde de bu terör unsurlarına terör odaklarına müzahir ve işbirliği içerisinde olan unsurlar varsa bunlara karşılık devletimiz gereğini yapacaktır. O yüzden Türkiye, terörle mücadelede bundan sonraki süreçte daha kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.”b91c35ca0a82f031313d55249bfd09c8
HİÇ KİMSENİN SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR!
Ünal, tutuklanan HDP Milletvekilleri için ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Türkiye, bir hukuk devleti. Hukuk önünde herkes eşittir. Dolayısıyla ortada bir durum varsa bu şu anlama geliyor ki yargı, kendi bağımsız yasal süreçte işliyor. Tabii ki siyasetin herhangi bir şekilde bu yargı sürecine müdahil olması ya da devam eden bir yargı süreciyle ilgili yorumda bulunması doğru değildir. Bu bir hukuki süreç. Bu süreci takip ediyoruz; ama şunun bilinmesi gerekiyor. Hiç bir bireyin suç işleme özgürlüğü yok. Ben de milletvekiliyim ben de Bakanlık yaptım. Benim, milletvekili ya da bakan olmam bana suç işleme hakkı vermez. Dolayısı ile hukuk önünde herkes eşittir. Eğer ortada bir suç varsa; bununla ilgili hukuki süreç devam edecektir ve bunun sonuçlarını hep birlikte takip edeceğiz.”
“FUAR, ÖNEMLİ BİR KİTLEYE SAHİP”
Kültür ve Turizm Eski Bakanı Mahir Ünal, Uluslararası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İnşallah 75 bin öğrencimiz buraya gelecek, kitapla buluşacak. Kitap kokusu alacak. Özellikle şu anda internet coğrafyasında kaybolmuş zihinlerin gerçek bir ortamında kitap buluşması, kitap kokusu alması daha da önemlisi yazarlarla buluşması, yazarlarla sohbet etmesi; bir şairin ya da bir romancının kitabıyla ilgili duygularını düşüncelerini onunla paylaşabilmesi çocuklarımızın gerçeklikle ilişki kurmasını sağlıyor. Bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz şey bizim artık gerçeklerle, gerçeklikle ilişki kurmak. Kitap bunun önemli araçlarından bir tanesi. Bu açıdan hem yayınevlerinin yüksek katılımı hem yazarların yüksek katılımı hem okuyucuyla yazarı buluşturma açısından Kahramanmaraş Kitap Fuarı bölgede artık önemli bir kitleye sahip. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha da büyüyerek daha da etkinlikleri arttırarak uluslararası bir noktaya taşınacaktır.”