TAYLAN AZAK’TAN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK

                                                                     TAYLAN AZAK’TAN EĞİTİME ANLAMLI DESTEk

IMG-20160422-WA0031

”Pazarcık Anadolu Lisesi’nde Her ay, başarılı
bir öğrenciye ödül verilmektedir. NİSAN AYININ BAŞARILI ÖĞRENCİSİ= SULTAN GAMZE KARADORUK Sponsorluğunu TAYLANAZAK Sürücü kursu üstlendi ve altın hediye etti.”

Ödül Törenine TAYLAN AZAK SÜRÜCÜ KURSU Adına Katılan ve Bir Konuşma Yapan Mahmut TAYLAN şunları söyledi.

 

Sayın Müdürüm, Saygıdeğer Meslektaşlarım, Sevgili öğrenciler!..

Bugün buraya sayın müdürüm İbrahim Yılmazcan Bey’in daveti  üzerine okulunuz gibi bir eğitim kurumu olan TAYLAN AZAK Sürücü kursu adına misafiriniz olarak geldim, İyi ki gelmişim… Mikrofonu elime aldığımda.                 Sevgili öğrencilerimi, öğretmenliği özlediğimi anladım. Okulum ve öğrencilerim bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçtiler. Anladım’ki öğretmenlik aşkı ölmemiş bizde. Ne mutlu sizlere ki görevini layıkıyla yapan bir müdüre sahipsiniz.  Ne mutlu sizlere ki tertemiz, beyaz bayrağa sahip bir kuruma sahipsiniz.  Ayrıca ne mutlu sizlere ki ilçemizde tam donanımlı bir eğitim kurumu olan TAYLAN AZAK Sürücü kursuna sahipsiniz.. Sürücü kursu deyip geçmeyelimsevgili öğrenciler!.. Hemen hemen her gün  yaşantımızın birkaç saati trafiğin içinde geçiyor. Sizler okula geliyorsunuz, anneniz veya babanız işe gidiyor. Bu hareketlilik trafik ortamında gerçekleşmektedir. O halde trafik yaşantımızın bir parçası. Bilgi insanın ayakta durmasını, güçlüklere karşı güçlü olmamızı sağlar. Bugüne kadar okullarımızda her branşın kitabı okutularak eğitimi verildi, verilmeye devam ediliyor. Nedense trafik eğitimi insanların geleceği düşünülerek verilmedi ve gündeme alınmadı. Geç de olsa son zamanlarda trafiğin önemi anlaşılmış ve çocuklar, siz gençlere trafik eğitimi verilmeye başlandı. Sizler gelecekte öğretmen, mühendis, doktor, hemşire olacaksınız. İyi bir trafik eğitimi almazsanız, Allah korusun trafik canavarının hedefi haline gelebilirsiniz. Az mı kurban verdik bu uğurda. Nice doktorlarımız, bilim adamlarımız trafik canavarının kurbanı oldu. Türkiye’de meydana gelen trafik kazaları sıralamasında dünya beşincisi, Avrupa’da ise ilk sırada’yız. Bir hafta önce ilçemizde 2 gencimiz yaşamını yitirdi. Trafik sorunlarının tek çözümü eğitimdir. EĞİTİM ALMAK, ÖĞRENMEK, BİLMEK, UYGULAMAK İNSANIN KENDİSİNE SUNDUĞU DEĞERLİ BİR ARMAĞANDIR. Bu bilinçle sizleri, eğitim kurumumuz olan TAYLANAZAK SÜRÜCÜ KURSU’NA bekliyoruzmve yaşantınızda TAYLAN AZAK SÜRÜCÜ KURSU olarak başarılar diliyoruz.

 

IMG-20160422-WA0033

 

”Pazarcık Anadolu Lisesi’nde Her ay, başarılı bir öğrenciye ödül verilmektedir. NİSAN AYININ BAŞARILI ÖĞRENCİSİ= SULTAN GAMZE KARADORUK Sponsorluğunu TAYLANAZAK Sürücü kursu üstlendi ve altın hediye etti.”

 

PAZARCIK HAVADİS GAZETESİ Olarak Anlamlı Davranışlarından dolayı kutlayıp görüştüğümüzTAYLANAZAK SÜRÜCÜ KURSU’NUN sahiplerinden ve eğitmeni HASAN TAYLAN gazetemize şu bilgiler verdi:

Yapılan işlerde bir başarı varsa bunun temelinde insanoğlunun çabası ve aldığı eğitimin payı vardır. Bugün, Pazarcık Anadolu Lisesi’ne konuk oluk. Çok başarılı ve özverili bir yönetici büyüğümüz var karşımızda… Öğrencisiyle birebir görüşen, onları kontrol altında tutan, okulun temizlik ve düzeninden dolayı  pazarcık’a ilk kez beyaz bayrak kazandıran bir yönetici.. Ayrıcasayın müdürüm İbrahim Yılmazcan Bey, eğitime önem verdiğinden teşvik amacıyla okulunda başarılı olan öğrencilere peryodik olarak armağan sunmaktadır. Bizler de – bir eğitim kurumu olduğumuzdan – bu ayki armağanın sponsorluğunu TAYLANAZAK SÜRÜCÜ KURSU olarak üstlendik. Amacımız : Başarılı olan kardeşlerimize çam sakızı, çoban armağanı katkıda bulunmak…

Bizler,kurum olarak direksiyon ve trafik eğitimi veriyoruz. Nasıl ki görmemiz için ışık gerekliyse trafiğin ışığı da kurallardır. Sürücü olsun, yaya olsun hepimiz trafiğin içindeyiz. Kuralsız trafik trafik değil, ölümcül oyundur. Sürücü olarak nereye nasıl gidileceğini bilmiyorsak, yol bizi: kendi bildiği yere götürür.  Sonuç: KAZA!… KAZA!… KAZA!… Kazaların önüne geçmek için : 1- EĞİTİM 2- ALT YAPI 3-DENETİM.. şart.!! Alt yapı ve denetim devletin, eğitim ise bizim işimizdir. Eğitimsiz sürücü kazaya davetiye çıkarır. Onun için eğitim şart… Eğitim olmadan sadece kurallar bir işe yaramaz. Eğitim ve kurallarıyla birlikte sorumlulukalan özverili, duarlıi bilinçli birneslin yetiştirilmesiyle ancak kazaların önüne geçebiliriz. Gençlerimizin trafik konusunda eğitim almalarını istiyor ve TAYLANAZAK Sürücü kursu  olarak onlara başarılar diliyoruz..!!..IMG-20160422-WA0026