Kahramanmaraş

SENİN DE BİR DİKİLİ AĞACIN OLSUN

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa yürütülen ‘Senin De Bir Dikili Ağacın Olsun’ kampanyasıyla başlayan fidan dikimi tüm hızıyla devam ediyor.

Ahirdağı Tömek mevkiinde yürütülen çalışmalar kapsamında TEMA Vakfı işbirliği ile Kipaş Eğitim Kurumları,Yenirekor Okulları, Doğa Koleji, Osmangazi Ortaokulu, Onikişubat Anadolu Lisesi, Yıldırım Beyazıt İlkokulu, Ali Galip Çalık İlkokulu, 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Binevler Ortaokulu, Kanuni İmam Hatip Ortaokulu gibi okulların öğrenci ve idarecileri fidan dikim çalışmalarına katıldılar.

300 BİN FİDAN

Fidan dikim çalışmalarına ilişkin bilgi veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Senin De Bir Ağacın Olsun kampanyamız kapsamında Kahramanmaraş il genelinde ağaçlandırma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yaptığımız Millet Bahçeleri başta olmak üzere ilimiz genelinde ağaçları ve fidanları toprakla buluşturuyoruz. Ahirdağı ağaçlandırma çalışmalarımız kapsamında Sarıçukur Mahallemizden Küçüknacar Mahallemize kadar olan yaklaşık 1 milyon 350 bin metrekare alan üzerinde 300 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz.

Göreve geldiğimizden günden bu güne kadar Kahramanmaraş’ımızda ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlamaktayız. Yaptığımız millet bahçeleri ile on binlerce ağacı toprakla buluşturarak Kahramanmaraş’ımızın akciğeri haline getirmekteyiz.

Hem şehir merkezinde hem de kırsal alanlarda yaptığımız çalışmalarda çok önemli işlere imza attığımızı düşünüyoruz.

Kahramanmaraş genelinde hem gelir getirici meyve fideleri dağıtımında hem de orman oluşumunda sedir kızılçam ve fıstık çamı başta olmak üzere çok önemli çalışmalar yapmış bulunmaktayız” diye konuştu.