SENAİ DEMİRCİ PAZARCIK İLÇESİNDE KONFERANS DÜZENLEDİ

CUMA AKŞAMI SAAT 19.30’DA  KAHRAMANMRAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ÖNCÜLÜĞÜNDE, PAZARCIK BELEDİYE KONFERANS SALONUNDA 15 TEMMUZ  VE ERDEMLİ NESİLLER MUTLU AİLE İLE BAŞLAR ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ.

KONFERANSA PAZARCIK BELEDİYE BAŞKANI YAKUP HAMDİ BOZDAĞ, İLÇE GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRÜ YAPRAK BOZDAĞ, İLÇE MÜFTÜSÜ AHMET SEVİNÇ, ilçe halk eğitim merkezi müdürü irfan gökçeren,  MECLİS ÜYELİRİ VE VATANDAŞLAR KATILDI.

15 TEMMUZ  VE ERDEMLİ NESİLLER MUTLU AİLE İLE BAŞLAR ADLI KONFERANSla ilgili senai demirci şunlara dile getirdi.dsc_0038

15 Temmuz darbe gecesinde  yaşadığım yer olan İstanbul, Çengelköy’de 18 şehit verdikl Yazar Dr. Senai Demirci, “Ben 25 yıldır Çengelköy’de yaşıyorum. Bunu özellikle ifade ediyorum çünkü bizim mahallemizin 18 şehidi ve 150’ye yakın gazisi var bu 15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile. Yolu Çengelköy’e düşen olursa görecektir ki mahallemizin bakkalının kolu sargıdadır, kahvecisinin ayağı yaralıdır, mahallemizin neredeyse hepsi gazi olmuştur. Ama hiç birinin yüzünde hüzün görmeyeceksiniz. Her biri gururlu olduğunu ifade ediyor. Sizlere o güzel insanların selamını getirdim. dsc_0021O güzel insanlar bir kez daha böyle bir girişim olsa ellerinden gelenin daha fazlasını yapmaya söz verdiler” dedi.”40 yıl çalıştınız da bir Ömer Halisdemir gibi delikanlı çıkaramadınız”Türkiye’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın ümmetin ve dünyadaki birçok mazlum halkın ümidi olduğunu ifade eden Demirci, “Hala daha içlerinde fitne fücur olanlar diyorlarmış ki, 15 Temmuz darbe girişimi bir provaydı. Onlara buradan seslenmek istiyorum, 20 gündür meydanlarda olan bizler ne yapıyoruz sizce? Bizde bu meydanlarda 20 gündür prova yapıyoruz.Milletçe bütün meydanlara hiçbir tankın kapatamayacağı kadar tek yürek olduk, birbirimize birlik köprüleri ile bağlandık. Erkekseniz ki değilsiniz bunu hepimiz biliyoruz. Yürekten yüreğe kurmuş olduğumuz bu köprüleri tanklarınız ile toplarınız ile yıkın da görelim. Darbeye provaydı diyenler, Manisa’nın, İzmir’in, Batman, Siirt, Şanlıurfa’nın meydanlarına baksın, bizlerde 20 gündür prova yapıyoruz. Bu darbeci FETÖ’cü hainlerin içinden hiçbir zaman yürekli insanlar çıkmadı, onların hiç biri bizim kahraman astsubayımız Ömer Halisdemir’imiz kadar olamazlar. Sizler zannediyor musunuz ki Nene Hatunlarımız tarihte kaldı? Siz zannettiniz mi ki Ulubatlı Hasanlar yok! İşte bizim delikanlı Ömer Halisdemir kardeşimiz var. Biz daha bu vatana göz dikerseniz, bir daha bu ümmetin ümidine kast ederseniz, bir daha sadece ümmetin değil, insanlığın ümidi olmuş bu ülkeye, bu ülkenin şuanda ki sembol ismi Recep Tayyip Erdoğan’a bir laf ederseniz, bir kez yan bakarsanız karşınızda bizim bu necip milletimizi bulursunuz. Bizim Alilerimiz var, Hicabi Amcalarımız var, aslan gibi Ömer Halisdemir’imiz var. Ama siz 40 yıl çalıştınız 1 tane delikanlı çıkaramadınız, çıkaramayacaksınız. 15 Temmuz gecesi hayatlarını bu vatan için feda eden tüm şehitlerimiz rahmetle anıyorum” dedi.