ŞEFAATLİ KAYMAKAMI ÇAĞLAYAN AYDIN PAZARCIK KAYMAKAMLIĞINA ATANDI

 

İçişleri Bakanlığı’na ait atama kararları, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi’ne göre; 616 mülki idare amirinin görev yeri değişirken, 12 mülki idare amirinin de bakanlık bünyesinde görev yerlerinde değişikliğe gidildi. Toplamda 628 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı.

Bu kapsamda, 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının görev yeri değiştirildi. 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. 30 kaymakam ve vali yardımcısı ise bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi.

Bu kararname ile 2013 yılından bu yana Şefaatli’de görev yapan  ilçe kaymakamı Çağlayan Aydın Pazarcık’a atandı.

ÇAĞLAYAN AYDIN KİMDİR?

1980 yılında Hopa’da doğan Çağlayan Aydın, İlkokula Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde başladıktan sonra, ilk, orta ve lise öğrenimini Artvin Hopa’da tamamladı.

1999 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde okumaya hak kazandı ve 2003 yılında mezun oldu.

2005 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu Uzmanlık sınavını kazanarak Muhasebat Genel Müdürlüğünde Devlet Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak kamudaki görevine başladı.

2006 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak, Giresun Kaymakam Adayı olarak atandı.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Kaymakamlık stajını yaptı. Mülkiye Müfettişi refakatinde Ordu’da teftiş stajını tamamladı.

Çankırı Kızılırmak’ta Kaymakam Vekilliği yaptı. Fransa’da bir yıl süreyle dil ve kamu yönetimi alanında eğitim aldı.

İçişleri Bakanlığı’nın 03 Mart 2009 tarihinde Trabzon Düzköy Kaymakamlık görevine başlayan Çağlayan Aydın, 29 Ağustos 2011 tarihinde İliç Kaymakamlığına atandı.

2013 yılında Yozgat’ın Şefaatli ilçesine atandı. Şefaatli’de 3 yıl görev yapan Aydın 2016 yılı kararnamesi ile Pazarcık’a atandı.