Pazarcık’ta Topluma Model Olma Projesi hayata geçiyor

22lçe genelinde Orta öğretim kurumları arasında düzenlenen Yarışmada eserlerin jüri tarafından değerlendirilmesi sonucunda Birinci ”Farklı Renkleriyle Memleketim” kompozisyonuyla Pazarcık Anadolu Lisesi Öğrencisi Nurten Teke. İkinciliği ”Sevgidir Dilimiz”adlı eseri ile Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Kevser Kumru, Üçüncü ise ”Kültür zengini Pazarcık”adlı eseri ile Pazarcık Anadolu Lisesi öğrencisi Rumeysa Kuloğlu dereceye girdiler.
Kaymakamlık makamında düzenlenen Ödül töreninde konuşan Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe şunları söyledi:
“Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Farklı kültür ve yapıların bir arada yaşadığı Pazarcık’ta yaşamak hayatı her yönü ile yakından tanımaktır ve yaşama farklı bakmaktır.
Toplumun her kesiminin bulunduğu Pazarcık’ta yaşamak bir şanstır. Proje ile birlikte Yurt iç
i ve yurt dışı gezilerimiz olacaktır. İlçemizde öğrencilerimiz camileri, Cem evlerini ve inanç merkezlerini ziyaret edecekler. İl dışında ise Hacı Bektaş ve Mevlana ziyaretleri ile Alevi ve Sünni nüfusun Pazarcık ilçemiz gibi yoğunlukta yaşadığı Balkan ülkelerini ziyaret edeceğiz. Proje Başbakanlık Tanıtma Fonuna Sunuldu. Eski Kültür Bakanımız Mahir Ünal ve İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç’in katkı ve destekleri ile proje uygulanmaya başlandı”diyen Kaymakam Boztepe sözlerini şöyle sürdürdü.” Bu kapsamda Mahalleler arası futbol turnuvası ve kaynaşma yemekleri düzenlenecektir. Toplumun huzurunu bozmaya çalışanlara karşı birlikte yaşama kültürünü başaran halkımızı daha da kaynaştırmak ve var olan barışı daha da iyi tesis etmek amacıyla uygulamalar devam edecektir. Proje Ekim-Kasım aylarına kadar değişik şekilde uygulanacaktır,Bu süreçte Milli Eğitim Müdürümüze, Okul Müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve projeye katkı veren ve verecek olan kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum”dedi.
Dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe tarafından Kaymakamlık makamında verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo ve Okul müdürlerinin de hazır bulunduğu törende Birinci Nurten Teke’ye Tüm Altın, İkinci Kevser Kumru’ya Yarım Altın, Üçüncü Rumeysa Kuloğlu’na ise çeyrek altın verdi
Törende dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular ve projenin hayata geçirilmesini önemsediklerini söylediler