Pazarcık’ta Tarihi Birliktelik

Bundan sonra da bu birlikteliği kimse bozmaya cesaret edemeyecek” dedi.
“Bu millet hep içindeki nankörlerle, hainlerle mücadele etmek zorunda kaldı” diyen Dalkara, “15 Temmuz Türkiye’nin özgürlüğe hürriyete dönüş yaptığı bir kırılma noktasıdır. Milletimiz tarih boyunca istikbalini ve hürriyetini hiç kimseye ipotek altına vermemiştir.
15 Temmuzda bunun bir tekrarıdır. Bu ulus, bu millet neyle karşılaşırsa karşılaşsın, hep içindeki hainlerle, içindeki bu milletin ekmeğini yiyen nankörlerle mücadele etmek zorunda kalmıştır.
Ama bu sefer bu millet daha önce ki, darbelere, ihtilallere milleti ipotek altına almak isteyenlere karşı, artık yeter dur demiştir” dedi.
1000000Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe;
Türkiye Demokrasiye sahip çıkmıştır. Çıkmayada devam edecektir. bütün illerimiz, ilçelerimiz demokrasi için ayaktalar. Tüm Türkiye’yi görmek isteyenler bu tabloyu iyi incelesinler. Bu tablonun önemi çok büyüktür.
Kaymakam Boztepe, her gece sabaha kadar evlerinden gelip demokrasi nöbetine katılan Pazarcık halkına gösterdikleri bu duyarlı davranıştan dolayı teşekkür etti. “Gün birlik beraberlik günüdür” diyen Kaymamam Boztepe, “Türkiye’mizi karanlık bir mecraya sürüklemek isteyen cuntanın, kanlı ve başarısız darbe girişimi sonrasında, tüm Türkiye’de sokağa dökülen halkımıza çok teşekkür ederiz. Bunların amacı bölmek, parçalamak ama biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. El ele tutuşacağız ve bunlar amaçlarına ulaşamayacaklar. Allah bugünlerde olduğu gibi her daim birlik beraberlimizi daim etsin” dedi.