PAZARCIK’TA 40 ÖĞRENCİ MALATYA DARENDE GEZİSİNE GİTTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında Pazarcık’ta 40 Bayan öğrenci Malatya’nın Daren’de ilçesini gezmeye gitti.

Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü önünde buluşan öğrenciler burada otobüse binerek Darende’ye hareket ettiler.

Proje hakkında bilgi veren Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdiresi Yaprak Bozdağ, “Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen Şehirler ve Kültürler Projesi, 81 ilde düzenlenmekte olan programlar ile 14-29 yaş grubu gençlerden özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olanların tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan arkadaşlar ile tanışmaları ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesidir. Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilmektedir. Proje kapsamında Pazarcık’ta 40 bayan öğrencimizi Malatya’nın Darende ilçesine gönderdik. Pazarcık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak her zaman gençlerimizin yanındayız” dedi.