Pazarcık Kaymakamlığında “İşkur Hizmet Noktası” hizmete girdi

1 29Pazarcık Kaymakamlığı binasında Kaymakamlığın girişimleri ile hizmet noktasını faaliyete  geçiren  İşkur, ilçenin İşgücü ve işsizlik sorunu konusunda faaliyet vererek halka hizmet edecek.

Kaymakamlık binasında İŞKUR İlk müracaat noktası olarak hizmete başlayan İŞKUR Hizmet Noktası sayesinde İş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını gerçekleştirebilecek.

İŞ-KUR tarafından düzenlenen kurs kayıtlarının sistemden görülebildiğini Hizmet Noktasında  kurslara katılmak isteyen vatandaşların buradan ilgili kurslara yönlendirilerek iş sahibi olmaları sağlanacak.

‘’Pazarcıklı vatandaşlarımıza hayırlı olsun’’temennisinde bulunan Kaymakam Dr.Mehmet Boztepe ’’İŞKUR Hizmet noktası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi “Kaymakamlığımız bünyesinde hizmete başlayan İŞKUR Hizmet noktasını hayata geçirmekteki temel amacımız Pazarcık ilçesi mücavir alanında bulunan sanayi, tarım ve hizmet sektörüne yönelik firma ve işletmelerin işgücü talebini karşılanması ile birlikte iş talebine cevap vererek hizmeti vatandaşın ayağına götürmektir”dedi.

Kaymakam Dr.Mehmet Boztepe sözlerini şöyle sürdürdü’’ilçemizdeki İşgücü istihdamının oluşturulması ve ekonomiye katkı sağlanması noktasında ilçemiz için çok yararlı bir çalışma olacağını düşünüyorum, İŞ-KUR  Hizmet noktasında vatandaşlar için,  İş kaydını almak  ve güncellemek, iş arayanların profiline uygun  açık işleri sorgulamak, iş başvurusunu  almak, işsizlik sigortası maaşı için müracaatta bulunmak,  başvurularını takip etmek, işgücü yetiştirme programlarına başvuru yapmak- takip etmek, işyeri kaydını yapmak, özel sektör  işverenin işgücü talebini almak ve sonuçlandırmak gibi hizmetler verilecektir’’şeklinde konuştu.

İŞKUR Hizmet noktasında Kaymakamlık Personeli görevlendirilmiş olup, Pazarcık Kaymakamlığı 1.katında mesai saatleri içerisinde hizmet verecektir.

3 24