HaberlerPazarcık

Pazarcık ilçesinde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Kutlandı

Pazarcık ilçesinde Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kutlandı

Pazarcık Emniyet Müdürlüğü ve Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan kutlama programı Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Ppazarcik-ilcesinde-karayolu-guvenligi-ve-trafik-haftasi-kutlandiazarcık Belediye Konferans Salonunda düzenlenen kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programa, Pazarcık İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş, Daire müdürleri, Okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Programın anlam ve önemini belirten konuşmasını İlçe Emniyet müdürü Fırat güneş yaptı. ‘’Ulaşım hayatımızın en önemli parçalarından biridir,taşıtlar hayatımızı kolaylaştıran birer nimettir,taşıt trafiğinin güvenliğinin sağlanması ise olmazsa olmazlarımızdandır,İnsan hayatının güvencesi trafik kurallarıdır bu kurallar sadece insanların değil diğer canlıların vede mal güvenliği için uyulması gereken hayati kurallardır’’diyen Müdür Güneş konuşmasını şöyle sürdürdü’’Şehirler arası karayolları ise trafik kazalarının en çok olduğu yollardır,hız,dikkatsizlik ve kural tanımamazlık her gün bir çok insanın trafikte can vermesine neden olmaktadır’’dedi.

Müdür Güneş son olarak ise’’Trafik haftasının içinde bulunduğumuz şu günlerde tüm arkadaşlarıma ve araç şoförlerine çağrım canınızı,malınızı ve ailenizi seviyorsanız lütfen trafik kurallarına uyalım,trafikte seyir halinde iken sadece kendimizi değil,dışarıdaki insanlarında canlarını önemseyelim ve trafik kurallarına riayet edelim,hepinize kazasız günler diliyorum’’dedi. Yapılan konuşmanın ardından ise Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından skeçler ve müzik dinletisi gerçekleştirildi.Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ise ilk yardım konularında uygulamalı bilgilendirme gerçekleştirdiler.

İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından açılan sergide ise katılımcılara Alkol ölçümü,Radar uygulaması ve trafik kuralları ile ilgili bilgiler verildi, sorular cevaplandırıldı.