Pazarcık İlçesinde Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı.

Pazarcık Celalettin Tekşen Stadyumunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, Cumhuriyet Bayramın 93.kuruluş yıldönümünde coşku ile kutlandı.

 

dsc_0001Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe, törende yaptığı konuşmada, Kurtuluş Savaşı’nı büyük vatanseverlik ve eşsiz sadakat göstererek zaferle neticelendirilmesinin üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti’nin, hür ve bütün olarak ebediyen yaşayacağını,Ulusun bu günlere nasıl geldiğini unutmayacak ve şanlı geçmişini koruyarak aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edeceğini dile getiren Dr.Boztepe, “Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Cumhuriyetin geçen 93. yılındaki kazanımları görmenin huzuru içinde herkesin Cumhuriyet bayramını kutluyoruz” dedi.

 

Kaymakam Dr.Boztepe konuşmasının sonunda ise “29 Ekim 1923 tarihinde Türk milletinin karakterine ve adaletine en uygun olan idare olarak ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük bir miras ve vazgeçilmez bir değer olarak 93 yıldır asli varlığı olarak değerini korumuştur. Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet getirdiği çağdaş atılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiştir,bu anlamlı gün vesilesi ile bir kez daha Cumhuriyetimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum” dedi

 

Törenlerde Pazarcık Belediyesine ait tren 15 Temmuz şehidi Ömer Halis Demir’in fotoğrafları süslendi ve öğrenciler ilk olarak Kartalkaya bulvarından tören alanına trenle getirildi ve  geçit törenine katıldı.Bisikletli geçiş yapan öğrencilerde törene renk kattı.

 

Tören esnasında Öğrencilerin günün anlam ve önemini  belirten şiirlerini okudular.Sonrasında ise dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Törenler  programı geçit töreni ile sona erdi.

 

Pazarcık Celalettin Tekşen Stadyumunda düzenlenen törene Kaymakam Dr.Mehmet Boztepe, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak ve daire müdürleri,STK ve Siyasi parti başkanları,Okul müdürleri,öğretmenler,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.dsc_0014