PAZARCIK EMNİYETİ GÖZ AÇTIRMIYOR

PAZARCIK EMNIYETI HIRSIZLIKTAN ARANAN 2 BAYAN YAKALADI
Pazarcık Ilçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından halk dilinde ‘Altın Kızlar” olarak gezici hırsızlık şebekelerinde yönelik ilçe girişinde yapılan kontroller esnasında 2 aranan şüpheli kadın yakalandı.
26.09.2018 günü gezici hırsızlık yapan kişilerin tespiti ve ilçeye girmesini engellenek amacıyla yol uygulaması yapan polis ekipleri, genellikle evlerden ziynet eşyası çaldıkları icin adına “altin kızlar” ismi verilen şüpheli kadınların takibini yapmak icin yolda uygulama yaptı.
Hırsızlık olaylarını engellemek icin uygulamaya hergün aralıksız devam eden pazarcık emniyet müdürlüğü ekipleri yol uygulanmasında şüphe üzerine durdurduğu aracta hırsızlık suçundan aranan iki şüpheli bayanı yakladı. Yakalanan 23 yaşındaki İpek Y’nin ve Deste K’nın hırsızlık dahil değişik suçlardan 18 adet suç kayıtları olduğunu ve her iki bayanın da “Evden Hırsızlık” ve “Konut Dokunulmazlığı” suçundan 2 ayrı atamalarının olduğunu belirledi. Şahısların ayrıca Adıyaman ilinde karıştıkları bir olay sebebiyle arandığı ortaya çıktı. Her iki şüpheli bayan da adliyeye sevk edildi
EMNİYET TEKRAR UYARDI
İl Merkezi ve ilçelerde meydana gelen evden hırsızlık olaylarının yüzde 90’ını ev zilleri çalan sözde bohçacı ve dilenci görünümlü bayanların gerçekleştirdiğini ifade eden yetkililer,
bu gibi şüphelileri gören vatandaşların anında 155’i aramalarını, aranan vatandaşların isimlerin gizli tutulduğu belirtildi.
Zile basan şüpheli bayanların kapı açılmayınca evlerin boş olduğunu tespit ederek hırsızlık amaçlı evlere girdikleri hatırlatıldı.
KAPILARI ANAHTAR İLE KİLİTLEYIN
Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli bayanların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerektiğini vurgulayan uzmanlar, kapıların sadece cekilerek kiltlenmemesi halinde kolayca açılabileceğini belirtti. Genellikle bu tarz bayanların yanlarında kapı açmaya yarar plastik aparat olduğunu, sadece cekilerek kapatılan kapıları, kapı ara boşluğundan kart sokmak suretiyle kapı dili düşürüp birkaç saniyede açabildikleri ve bu konuda dikkatli olunarak kapıların anahtar ile mutlaka kilitlenmesi vurgulandı.