Pazarcık Darbeye Karşı Durdu


Türkiye’de yaşanan darbe girişimleri sonrasında ülke genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara daveti üzerine Pazarcık’ta halk Kartalkaya Bulvarı’na akın etti. İlk önce Ak Parti Pazarcık İlçe Başkanlığı önüne gelerek toplanan halk telefonlara sarılarak yakınlarını arayarak meydana davet etti.
Ak Parti Pazarcık İlçe Teşkilatı binası önünde toplanan kalabalık ‘Recep Tayyip Erdoğan’, ‘Pazarcık Uyuma Devletine Sahip Çık’ şeklinde sloganlar atmaya başladı.
Ak Parti Pazarcık İlçe Başkanı İ.Mesut Ganidağlı toplanan kalabalığı meydana doğru yürüyüşe davet etti. Yürüyüşe geçen kalabalığa sağduyu çağrısı yapan İ.Mesut Ganidağlı, “Asker bizim askerimiz bizim Mehmetçiğimizdir” Genel Merkez ile görüşme halinde olduklarını ve verilen talimatlar doğrultusunda hareket edileceğini, sabaha kadar meydanda nöbet tutulacağını dile getirdi.
MHP İlçe Başkanı Alii Kaykı’da meydana gelerek darbe girişimine karşı olduklarını ve tüm Mhp ve Ülkü Ocakları’nı sokağa davet etti.sada
BELEDİYE BAŞKANI ANKARA’DAN 4.5G GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA İLE HALKA HİTAP ETTİ !
Darbe girişimi sırasında Ankara’da bulunan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ telefon aracılığı ile 4.5G görüntülü arayarak vatandaşlara meydanlardan ayrılmamaları gerektiğini bu hain girişimin millet tarafından engellendiğini dile getirdi.
PAZARCIK BELEDİYE BAŞKANI YAKUP HAMDİ BOZDAĞ ANONS YAPILMASI TALİMATINI VERDİ
Darbe girişiminin duyulmasının ardından Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın talimatı ile harekete geçen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Tutak gece saat 23:40’tan sabah saat 05:00’a kadar geçen süre içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa davet bildirisini merkezi hoparlör sisteminden aralıksız okuyarak halkı meydanlara davet etti.Gecenin geç saatlerinde anonsu duyan başta merkez mahalleler olmak üzerebir çok kırsal mahalleden de vatandaşlar Kartalkaya Bulvarında bulunan bayrak direğinin altına akın etti.Pazarcık Belediyesi’nin bütün araçları konvoy oluşturarak sirenler ve kornalar eşliğinde ilçe merkezinde demokrasi turu attı.Belediye Personelleri tarafından vatandaşlara su,kola ve yiyecek ikram edildi.
CAMİLERDEN EZAN VE  SELALAR OKUNDU !
İslam dininde vakit dışı okunan ezan ve selanın birlik çağrısı bilinci ile olayın ilk duyulduğu andan itibaren Diyanet’in talimatını beklemeden mikrofonu eline alan Pazarcık Merkez Ulu Camii İmamları okuduğu ezan ve selalarla halkı meydana davet etti. Yumaklıcerit Mahallesinden gelen bir grup ise Belediye önünde Zikir ibadeti gerçekleştirdi.