PAZARCIK BELEDİYESİNDEN TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Temizliğe oldukça önem veren Pazacık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Pazarcık’ta temizlik dahil olmak üzere belediyenin rutin hizmetleri arasında olan bütün konulara ehemmiyet gösterdiklerini belirtti. Daha önce 1100 çöp konteynerinin dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Bozdağ, “Temizliğin bizim kültürümüzde ayrı bir yeri ve önemi vardır. Gece gündüz demeden Pazarcık’ın bütün cadde ve sokaklarını evimizi temizlediğimiz gibi temizlemeye çalışıyoruz. Belediyemizin araç filosuna yeni kazandırdığımız son model çöp toplama araçlarımız gece gündüz hizmet veriyor. Hijyen şartlarının düzeltilmesi, kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ile güvenli çöp toplama sistemini oluşturmak amacıyla ciddi bir uğraş veriyoruz.
Mahallelerimizde kötü koku ve görüntü oluşturan yıpranmış ve eskimiş olan 1100 adet çöp konteynerini yenisi ile değiştirmiştik.
Çöp konteynerinin yetersiz geldiği caddelerimize 2500 adet orta boy çöp kovasının dağıtımını gerçekleştirdik.Ancak 78 Mahallesi bulunan ilçemize bu rakam yeterli gelmedi. Vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak yaptırdığımız son teknoloji yaylı ve pedallı sisteme sahip 1500 adet çöp konteynerinin daha dağıtımına başladık.Bunun yanında 1200 adet daha sipariş verdik imalatı yapılıp bize teslim edildiği andan itibaren dağıtımına başlayacağız.Herşey Daha Temiz Bir Pazarcık İçin” dedi.