EğitimHaberler

Pazarcık Belediyesi’nden 23 Nisan Şenliği

DSC_003796’ncısını düzenlediğimiz 23 Nisan Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Geleceğimiz sizlersiniz. Biz yerel ve genel siyasiler olarak bütün varımızı yoğumuzu geleceğimize bırakmak istiyoruz. Bu vesile ile ülkemizde yaşanan durumdan dolayı da çocuklarımıza milli mücadele kahramanlarımızı unutmamanız için bir tarih ve kültür çalışması yaptık. Onu da belediye ekiplerimiz dağıtmaktadır. İçlerinde Kahramanmaraş’ın kurtuluşunda, milli mücadelede, Kurtuluş Savaşında bu topraklar için canını veren atalarımızın ve ecdatlarımızın, özgeçmişi, büyüklerimizin ve tarihçilerimizin anlattığı bilgileri içeren ve 6 ve 12 yaş gurubuna hitap eden bir kitapçık dağıtıyoruz. Çocuklarımızın geçmişini bilmesi, cennet vatanımızı sevmesi öğretmenlerimiz tarafından önemle vurgulanmalıdır. Bu kitapları okumanızı ve hafızanıza kazımanızı istiyorum. Ülkemiz doğuyu batıya bağlayan zengin bir coğrafya üzerinde. Bu coğrafyanın üzerinde kem gözlü insanlar da her zaman olacaktır. Onun için hepimiz çocuklarımıza varımızı yoğumuzu verip kültürünü tarihini, atasını, ecdadını unutmayacak şekilde bilinçli bir nesil yetiştirmek zorundayız. Bu vesile ile bugünaynı zamanda bisiklet yolu, yürüyüş yolu, çocuklarımız için lunapark hizmete sunduk. Lunaparkın birkaç eksiği var. Yüklenici firma 2016 Antalya Festivali olduğu için oraya yoğunluk verdi. Ama Haziran’ın başına kadar yetiştirecek. Şu anda 4 tane oyuncağımız var. Biz onu 8 ya da 9’a çıkaracağız” Çocukların geçmişini bilmesi, cennet vatanımızı sevmesi öğretmenlerimiz tarafından önemle vurgulanmalıdır” dedi.
İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç de konuşmasında; “Yurdun dört bir yanında 96 yıl önce yaşadığımız destanı kutluyoruz. Allahım bir daha 23 Nisanlara giden süreci yaşatmasın. Yurdumuzun dört bir yanını 100 yıl önce işgal etmişlerdi. Şanlı ecdadımız büyük bir mücadeleyle vatan topraklarından bunları söküp atmıştı. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, meclisin açılışını çocuklarımıza ve gençlerimize armağan etti. Bayram olarak kutlasınlar dedi. Bunun belki de dünyada başka bir örneği yok. Geleceğimizin teminatı gençlerimizle, çocuklarımızla bayram kutluyoruz. İnşallah ebediyen de bu topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde ayrım kayrım olmadan bütünleşerek yaşayacağız ve bayrağımızı dalgalandıracağız. Hiç şüpheniz olmasın ki bugün dünden çok daha güçlüyüz. Bugün dünden çok daha bilinçliyiz. Bugün bu toprakları bize Allah tarafından hepimize hediye edildiğini biliyoruz. Ülkemiz dünyanın ilk 10 devletinden biri olacak. Gençlerimize, çocuklarımıza bunu anlatacağız. Bunu öğreteceğiz. Çocuklarımız daha bilinçli olarak bu ülkeyi daha ileriye götürecekler. Gerek merkezi hükümet, gerek belediyeler ve teşkilatlarımızla her zaman sizlerle beraberiz. Dertleri ve sorunları dinliyoruz ve istişare ediyoruz.Bir yandan dünyanın en büyük havaalanını inşa ederken, öbür yandan dünyanın en büyük dördüncü köprüsünü İzmit-İstanbul arasında açıyoruz. Öbür yandan 2016 EXPO’yu Antalya’da açıyoruz. Öbür yandan da Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz, mütevazi de olsa parklar yapıyor, oyun alanları yapıyor, hayat kalitesini yükseltme adına hizmetler yapıyor. 20 yıl öncesine göre spor merkezleri ve kültür merkezleri çok daha iyi noktalara geldi. Bu aziz millet her şeyin en iyisine layık. Yıllar yılı bu millete hizmeti çok gördüler. Ama biz bu makus talihi tersine çevirdik ve hizmetlere devam ediyoruz. 15 yıldır her türlü engelleme ve iftiralara rağmen milletimize sahip çıkıyoruz. Ne mutlu ki bu güzellikleri yaşıyoruz. Bayramınız kulu olsun” dedi.
Celalettin Güvenç’in konuşmasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri folklor gösterisi sundular. Ardından da cüceler tiyatro ile çocukları eğlendirdiler. Sonrasında da Güvenç ve beraberindekiler lunapark ve yürüyüş alanının açılışını gerçekleştirdiler.
Programa Kahramanmaraş Milletvekili ve İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, davetliler, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.DSC_0090 DSC_0091 DSC_0097 DSC_0006DSC_0077 DSC_0089