Pazarcık

Pazarcık Belediyesi Hizmete Devam Ediyor

Ekran 00Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Bozdağ: “Belediye olarak son dönemde gerçekleştirdiğimiz kilitli parke taşı, asfaltlama ve kaldırım düzenleme çalışmaları ile şehir merkezini ve mahallelerimizi daha kaliteli ve modern bir hale getirmeye çalışıyoruz.
Bu çalışmalarımızı özellikle alt yapısı tamamlanmış mahallelerimizde sürdürüyoruz. Çünkü standardı yüksek kalıcı yollar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz şeklinde konuştu.
“Kavurucu sıcaklara aldırmıyoruz”
40 dereceyi bulan sıcak havaya rağmen çalışmalarını aksatmayan Belediye Fen İşleri Ekibini çalışma sahasında ziyaret eden Başkan Bozdağ, “Gece gündüz, soğuk sıcak demeden hizmet üretiyoruz” diyerek mesai mevhumu gözetmeden çalışan ekibe teşekkür etti.
“Şu an Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesinde alt yapısı tamamlanan yerlerde asfalt döküm çalışmalarımız devam ediyor. Kavurucu sıcaklara rağmen ekibimizin gösterdiği özverili çalışma ile asfalt çalışmasının kısa sürede bitirilmesini hedefliyoruz. Burada yapacağımız çalışmaların ardından hava şartlarının elverdiği şekilde çalışmalarımız diğer mahallelerimizde devam edecek. döşenen yerlerde Asfaltın özellikle çocuklar ve kadınlar tarafından memnuniyetinin yüksek olduğunu görüyoruz. Çocuklar rahatça bisiklet sürüyorlar, hanımlar ise toz sıkıntısından kurtulmuş oluyorlar” dedi. Ben tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
Pazarcık’ta 40 dereceyi aşan sıcak havaya rağmen Pazarcık Belediyesi Fen işleri elemanları yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.
İş makinesiyle dökülen sıcak asfaltı kürek kullanarak çukur alanlara serpen işçiler, daha sonra asfaltı yine kürek yardımıyla düzeltiyor.
Ramazan ayında günün büyük kısmını güneş altında çalışarak geçiren işçiler, vatandaşların sorunsuz olarak istedikleri yerlere ulaşması için emek veriyor.
Vatandaşa hizmet etmek amacıyla işlerinin başında olduklarını belirten işçiler, “Yaptığımız iş yapılması gereken bir iş. Biz yapmazsak vatandaşımıza hizmet yapamamış oluruz. Geceleri vicdanlarımız rahat bir şekilde uyumak için işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Yer sıcak, hava sıcak, asfaltın da sıcak olmasından dolayı biraz zorlanıyoruz ama bunun sevabına nail olmak daha güzel.” diye konuştu.