ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOCUKLAR !

 

PAZACIK İMAM HATİP ORTAOKULU BİLİM FUARI DÜZENLEDİ

DSCF6681Pazarcık İmam Hatip Ortaokulu, Fen Bilimleri Öğretmeni Betül KIRIŞ’ın yürütücülüğünde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı 01.06.2016 tarihinde Pazarcık İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde yapıldı.

Pazarcık İmam Hatip Ortaokulu Bilim Fuarı açılışı Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi BOZDAĞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mecit MADENKUYU ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının muhteşem gösterisinden sonra Bilim Fuarı pastası ve kurdele kesilmesiyle fuar alanı ziyareti başladı.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi BOZDAĞ ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mecit MADENKUYU, 46 öğrencinin hazırladığı 32 projeyi Proje Yürütücü Betül KIRIŞ ile tek tek gezip öğrencilerden bilgi aldı. Başkan Bozdağ; ‘Bu tarz etkinlikler çocuklarımızın başarılarını olumlu yönde etkilemektedir. Böyle etkinliklerin sayılarının her geçen gün artması gurur verici bir olaydır. İş yoğunluğuna rağmen öğrencilerle birlikte olup onlara destek vermek bizleri mutlu etmektedir. Çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.’ dedi.DSCF6672

Projeler hakkında açıklamalarda bulunan Proje Yürütücüsü ve Fen Bilimleri Öğretmeni Betül KIRIŞ; ‘Pazarcık İmam Hatip Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında; Fen Bilimleri Dersinden 26, Sosyal Bilgisi Dersinden 4, Türkçe Dersinden 2 proje olmak üzere toplam 32 proje sergilendi. Koordinatörlüğümde, öğrencilerimin azimle çalışarak hazırladığı projeler 01.06.2016-02.06.2016 tarihlerinde halka açık olarak sergilenecektir. Kutlu Doğum Programı, Anneler Günü Etkinliğimiz ve Bilim Fuarımız, Pazarcık İmam Hatip Ortaokulunun aydınlık nesiller yetiştirme çabalarıdır.’ dedi.

Okul Müdür Yardımcısı Edip ÇİLO ise şu açıklamalarda bulundu: ‘Bu etkinlikler kapsamında bizlerden desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz Sayın SıttıkYUMRUTAŞ’a, Merkez Fatih İlkokulu Müdürü Sayın KivaniÇİLO’ya, emeği geçen öğretmenlerimizden Betül KIRIŞ’a, Lütfiye POLAT’a, Zehra APARDIM’a, İbrahim GANİDAĞLI’ya, görev alan öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Bunun yanında Mehter Takımının okulumuzda gösteri yapmasında bizlere destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın MehmetÇİLO’ya, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Şube Müdürü Sayın Mustafa SEMERCİ’ye özellikle Mehteran Ekibine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca çalışma yoğunluğu nedeniyle fuarımıza katılamayıp bizlere mesaj göndererek manevi desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş Milletvekilleri Sayın Celalettin GÜVENÇ’ e ve Sayın İmran KILIÇ’a minnetlerimizi sunar teşekkür ederiz.’ dedi.

Gelen misafirlere sunulan çeşitli ikramların ardından Okul Müdürü Sıttık YUMRUTAŞ ve Proje Sorumlusu Betül KIRIŞ misafirleri tek tek uğurladı. Halkın yoğun ilgisiyle iki gün süren Bilim Fuarı, projede görev alan öğrencilere teşekkür kutlamasıyla son buldu.

DSCF6735
DSCF6690DSCF6697DSCF6733

DSCF7038DSCF7041DSCF7066DSCF6496
DSCF6516 DSCF6531 DSCF6631

DSCF6717