PARALEL DEVLET Mİ, PARALEL DİN Mİ?

Paralel din sözünü son zamanlarda çokça duyar olduk. Peki paralel devlet olur da paralel din olmaz mı? Tabii ki olur ve nasıl olduğuna buyurun ayete göz atarak bakalım: “Allah hakkında yalan uyduran ya da kendisine hiçbir şey indirilmediği halde, bana da indirildi diyen ve Allah’ın indirdiğine benzer şeyleri ben de indirebilirim iddiasında bulunan kimseden daha tahripkar biri olabilir mi? Ölüm sancısıyla kıvranırken melekler ellerini uzatarak Ruhlarınızı teslim edin! Allah’a doğru olmayan şeyler atfettiğiniz ve O’nun mesajlarına karşı kibrinizden dolayı bugün onur kırıcı bir cezaya çarptırılacaksınız! dediklerinde, bir görmeliydin o zalimleri!” (En’âm 6:93)

Evet; Allah adına yalan söylemek, peygamber (sav) adına yalan uydurmak gibi durumlardan kaçınmak için Allah uyarıyor. ‘Ben peygamberle görüştüm.’ diyen gafil adam! Sen nereden biliyorsun rüyanda gördüğün ya da görüştüğünü iddia ettiğin zatın peygamber olduğunu? Sen bir kere peygamberi canlı olarak gördün mü? Görmedin. Ee nereden biliyorsun gördüğün kişinin peygamber olduğunu? Kim bilir belki de bahsettiğin kişi ya da şey şeytanın ta kendisidir. Dostlar buradan defalarca yazdım, bir yerde yalan ve iftira varsa o dava hak değildir. Ha sizin doğru/hak olanın dışında bir dava derdiniz varsa onu bilemem ama hiç bir peygamber yalan ve iftiraya tenezzül etmemiştir. Bazı rivayetler var o da zalim ve müşriklere karşı. Bugün bakıyorsunuz ‘Ben Müslümanım’ diyenler sanki yeryüzündeki zalimler ve müşrikler bitmiş de kendi kendileriyle uğraşıyorlar.

Son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı dört yüz bin hadisi incelemiş ve üç yüz seksen binini çöpe atmıştır. Yani peygamber adına uydurulmuş hadisleri ayıklamaya çalışmış. Uydurulmuş hadis ve uydurulmuş din sadece bunlar mı? Şüphesiz hayır. Ortalıkta ‘bana vahyediliyor’ diyen mi dersiniz, ‘dua satan’ mı dersiniz, ‘gel bize kurtul’ diyen mi dersiniz… Maalesef bunlardan çokça var. Buyurun Rabbimiz bu tipler hakkında ne diyor, bakalım; “Kim Rahmân´ın zikrine karşı kör olursa ona bir şeytânı sardırırız; artık o, onun (yanından ayrılmaz, ona sürekli olarak kötülükleri telkin eden) arkadaşı olur.” (Zuhruf 43:36). Valla ben bir şey demiyorum, bu tiplerin kimin fısıltısı ile konuştuğu ayette açık. Yoruma gerek yok. Allah ve peygamber adına yalan uydurandan daha zalim kim olabilir ki dostlar? Allah’ın vahyinde fıtrata ters bir şey bulamazsınız. Peygamberimizin hayatında da fıtrata ters bir şey bulamazsınız. Eğer birileri peygamber adına fıtrata ters bir şey söylüyorsa onu araştırın, hemen almayın. Unutmayın peygamberin hayatı vahiydir, vahiy ise ortada.

Selam, dua ve dua talebiyle.