ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ ‘E-DEVLET’TE

Onikişubat Belediyesi, e-devlet üzerinden de vatandaşlarına hizmet vermeye başladı.
26/05/2017
Onikişubat Belediyesi, vatandaşların elektronik ortamda işlemlerini kolayca yapabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda e-devlet sistemine giren Onikişubat Belediyesi, bir çok hizmeti artık buradan verebilecek.
E-devlet kapısının “Belediyeler’ bölümünde yer alan Onikişubat Belediyesi, genel ve kişiye özgü hizmetler olmak üzere iki kategoride ve toplam 8 farklı alanda vatandaşlarına hizmet sunacak.
Sisteme giren vatandaşlar genel hizmetler kategorisinde, arsa rayiç değeri sorgulama, askıdaki imar planı sorgulama, etkinlik bilgisi sorgulama ve günlük faaliyet bilgi sorgulama işlemlerini yapabilecek. Sistemde kişiye özgü hizmetler sınıfında yer alan başlıklarda ise, beyan bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama, tahakkuk bilgileri sorgulama ve tahsilat bilgileri sorgulamaları yer alıyor.
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, vatandaşların kısa sürede işlemlerini yapabilmesi için belediye olarak her platformda yer almaya gayret gösterdiklerini söyledi. Başkan Mahçiçek, “Hepimizin bildiği gibi internet ortamı vatandaşlarımızın işlemlerini yapabilmesi için büyük kolaylıklar sunuyor. Bunlardan birisi de e-devlet kapısı. Pek çok hizmet, kamu kuruluşlarına gitmeden internet ortamında yapılabiliyor. Onikişubat Belediyesi olarak biz de e-devlet kapısı bünyesinde yerimizi alarak belirlenen hizmetleri bu ortamda vatandaşlarımıza sunacağız. İlerleyen süreçte sistemde daha fazla hizmet vermek için de gayret edeceğiz” diye konuştu.
Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi’nin ilerleyen süreçte e-devlet mobil uygulamasında da yerini alacağını sözlerine ekledi.