NEDEN EVET?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bu bir parti meselesi olmamalı. Peki neden EVET? Maktulün idamına, davanın bilahare görülmesine.. Hatırlarsanız istiklal mahkemeleri bu şekildeki kararları ile anılır/bilinir Anadolu’da.

EVET, devrim kanunu olarak çıkarılıp Vakko gibilerinin Fransa çöplüklerinden şapka toplayıp bu memlekette satarak köşeyi nasıl döndüklerini bildiğimiz için. Bu kadar mı? Bu devrim yasalarını savunanlar, başta İskilipli Atıf Hoca olmak üzere onun gibi yüzlercesini astıkları halde neden bu kanuna uyup şapka takımıyorlar?

EVET, 1920 de bu milletin içinden seçilip ilk meclisi açanlar neden 1923’te meclisin fesh edilmesi ile devre dışı bırakıldı acaba? İkide bir bu milleti şikayet ettikleri batılı efendileri ne istediler ki yapılmayınca önceki meclis feshedildi!

EVET, bir daha Eskişehir’deki uçak fabrikalarının kapanmaması için.. Yerli arabaya kasıtlı olarak benzin koymayıp yapanların bir daha toplum önünde maskara yerine konmaması ve üretilecek her türlü teknolojik ürün imalatının durdurulmaması için..

EVET, bir daha bu milletin seçtiği hükümetlerin yıkılmaması için.

EVET, seksen darbesiydi dedem rahmetli bir elinde şapka, başında takkesiyle dolaşırdı. Askeri görünce takkesini çıkarır şapkasını giyerdi, bir daha bunları yaşamamak için..

EVET, bir daha Yozgat-Sorgun’un, Konya-Bozkır’ın, Düzce’nin, Dersim’in ve Meclisin bombalanmaması için..

EVET, masum insanların inançlarından dolayı asılmaması ve zindanlarda çürütülmemesi için..

EVET, hastalandığımızda doktor bulsak ilaç bulamadığımız, bulsak da ekonomik olarak gücümüz yetmediği için alamadığımız günlerin geri gelmemesi için..

EVET, yıllarca çalışıp cabalayıp elde edilen birikimlerin develesyonla bir gecede buhar olup ucmaması için..

EVET, bir daha bir milyar dolar için ülkenin başka ülkelere ve IMF’ye el açmaması için..

EVET, bir gecelik faizin yüzde yedibinlere çıkmaması için..

EVET, çift başlılığın ve hükümet krizlerinin bir daha yaşanmaması için..

EVET, kökü dışarda dalı burda gibi gözükenlerin bir daha bu topraklarda kök salmaması için..

EVET, ithal bakanların bir daha ülkenin ekonomisini yönetmemesi için..

EVET, askere alınan çocuğun anne babası ziyarete gittiğinde; baba sakallı, anne baş örtülü olduğu için içeriye alınmadığı günlerin bir daha yaşanmaması için..

EVET, adında halk kelimesi geçtiği halde halkı hor ve hakir gören, topluma bidon kafalı, göbeğini kaşıyan diyenlerin maskelerinin düşmesi için.. Güya halkçısınız, neden değişecek olan yasaların halka sorulmasına karşısınız?

EVET, Kuran’ın yasaklandığı İncil ve Tevrat’a ses çıkarılmadığı günlerin bir daha yaşanmaması için.. Bizce İncil’de serbest olsun Tevrat’ta. Herkes inancını serbestçe yaşasın.

EVET, Dostlar burada esas olan şu ki; bu topluma ilk kez ‘siz bu yasalarla yönetilmek istiyor musunuz?’ diye soruluyor. Bence geriye kalan yasaların da topluma sorulması gerekir. Ta ki kimse şikayet etmesin hatta ceza kanunlarında herkes kendi inancı gereği yargılanmalı yargılanmalı ki suç oranı düşmeli. Ama mevcut yasalar ne diyor: Kuralı ben koyarım. Tamam kuralı sen koy ama karnını doyurmak için iki dilim baklava çalanı yedi yıl hapse mahkum ederken devleti soyanları serbest bırakma.  İkibinli yılların başında sanırım yirmi yedi bankanın içi boşaltılmış hatta çuvallarla paralar başka ülkelere kaçırılmış, faturasını bu millet ödemişti. Bu gün bile bu millete kurşun sıkanlara halen maaş ödeniyor maalesef. Sözün kısası şu; bu millet akıllı, bakın sesini çıkarmıyor ama tercih sırası kendine gelince gereğini yapıyor.

Bir de diyorlarki sağcılar koyun. EVET, ben sağ düşünceye sahip biriyim ve burdan söylüyorum; Dedelerim Menderes’e,  babam Özal’a ve Erbakan’a oy verdiler. Ben de Sayın Erdoğan’a oy verdim. Bu millete koyun diyenlerin dedeleri CHP’ye, babaları CHP’ye, kendileri CHP’ye oy verdiler. Görüldüğü gibi sağ taraf sürekli değişirken sol taraf doksan sene önceki yerinde duruyor. Benim onlara acizane tavsiyem; bu güne gelin.

Selam, dua ve dua talebiyle.

 

ELE GECEN FIRSAT İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ. SONUNA KADAR EVET EVET EVET.