MURAT CEYHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

2009-2014 yılları arasında Yumaklıcerit belediye başkanlığı yapan ve eğitimci kişiliği ile tanınan Murat Ceyhan, 2019 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde AK Partiden Pazarcık Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı.
Gerek eğitimci kişiliği gerekse de sevilen kişiliğiyle yaptığı her işi özveriyle yerine getiren Ceyhan, “Hizmet kervanında bende varım” dedi. Yakınları ve sevenleriyle birlikte adaylık başvurusu için AK Parti Pazarcık İlçe Başkanlığı’na gelen Ceyhan, adaylık başvuru dosyasını İlçe Başkanı Harun Eskigün’e teslim etti.
AK Parti İlçe Binası toplantı salonunda Murat Ceyhan’ın müracaat formunu alan Ak Parti Pazarcık İlçe Başkanı Harun Eskigün konuşmasına Hakkâri’de meydana gelen hain patlamada şehit düşen askerlerin ailelerine ve Türk Milletine taziye, yaralılara ise şifa temennisinde bulunarak başladı. Eskigün; “Partimizde 5 Kasımdan itibaren Belediye Başkan Aday Adaylığı ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı müracaatımız başlamıştı. Bu kapsamda uzun yıllar birlikte çalıştığımız, aynı yönetimde de bulunduğumuz Murat Ceyhan arkadaşımız aday adaylığı müracaatında bulundu. Kendisine hayırlı olsun ve yolunun açık olması temennisinde bulunarak tebrik ediyorum” dedi.
Başvurunun ardından açıklamalarda bulunan Aday Adayı Ceyhan, “Pazarcık bölgemizin ve Kahramanmaraş’ımızın yıldızı. Biz kendi kültürümüzle, deneyimimizle, bilgi birikimimizle Allah nasip ederse bu göreve talip olduk. Biz bir yola çıkıyoruz. Tabii ki aday adaylarımız olacak. Mevcut Belediye Başkanı ve diğer aday adayı olan kardeşlerimiz çok sevdiğimiz saygı duyduğumuz bir arkadaşlarımızdır. Bize bu görev verilirse biz bu görevi hakkıyla yapmaya talibiz. Çok büyük ve güzel projelerimiz var” ifadelerini kullandı.
Bilindiği gibi daha önce 2009-2014 yılları arasında Yumaklıcerit belde belediye başkanlığı yaptım. Bu kimliğimizin bize verdiği tecrübe ile o dönemde belediyecilik hizmetlerinin nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiğiyle ilgili ciddi anlamda tecrübe sahibi oldum. Doğduğum, büyüdüğüm ve yaşamaktan zevk duyduğum ilçem olan Pazarcık’a mevcut hizmetlerin devamı noktasına ve yeni hizmetler noktasında aday adaylığı düşüncem oluştu. Bu noktada da yaptığım istişareler sonucunda da müracaat etmeye karar verdim ve bugün huzurunuza geldim” Şuanda Kahramanmaraş’ta il işkur müdür yardımcısı görevini sürdürmekte diyerek sözlerine son verdi.