Mizmilli’de Nilüfer çiçekleri ve balıklar can çekişiyor

wrwMuhtar Yurdabakan son olarak ise ‘’Bir tarafı yaşatırken diğer bir taraf yok edilmemelidir. Bu pompalar aynı anda çalıştırılmamalı ve yetkililer bu konuda acilen önlem almalıdır, yoksa burada doğal yaşam kalmayacaktır’’dedi.
Tema Pazarcık Temsilcisi Abdurrahman Akbaba ise yaptığı açıklamada’’Şu anda bir doğal güzelliğin ve doğal yaşamın yok edildiğine şahitlik ediyoruz,yetkililerimiz derhal bu duruma düzeltme noktasında el koymalıdır,unutmayalımli doğa kendisini bu hale getirenlerden ve yok edenlerden intikamını en acı şekilde alır,ilçemizin,ilimizin ve ülkemizin nadir görülen nilifer cenneti bu şekilde göz göre göre yok edilmemelidir,ayrıca burada yaşayan balıklarda yok olmaktadır,onların da doğal yaşam alanları maalesef yok olmaktadır’’dedi.
Vatandaşlar sorunlarını anlatmak üzere Gaski’den bir yetkilinin gelmesini istediler, bunun üzerine Gaski Barajlar ve Ana İsale hattı daire Başkanı Ahmet Öztürk sorunları dinledikten sonra göletteki manzaranın kendilerinide üzdüğünü,Mizmilli göletinde gerekli teknik araştırmaları yapacaklarını en kısa zamanda çözüm bulmak için gayret edeceklerini,ilk tedbir olarak gölete kuyulardan su takviyesi yapacaklarını ifade etti.
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak’ın olay yerine gelmesi ve vatandaşları sakinleştirici konuşma yapması nedeniyle Yürüyüş sırasında herhangi bir taşkınlık yaşanmadı.
İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından geniş güvenlik tedbirleri alındı.