MİLLİ İRADE MEYDANI’NDA İNCELEME

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yapımı devam eden Milli İrade Meydanı’nda incelemelerde bulundu.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye hizmet binası yanında yapımına başlanan Milli İrade Meydanı’nda çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Erkoç: “Şuan şehrimize yeni bir meydan kazandırıyoruz. Burası Milli İrade Meydanı yaklaşık 13 dönüm alanı meydan haline getiriyoruz. Altında büyük bir otopark var. Yanı başında cami, cafe, hemen yan tarafa da inşallah kültür bakanlığımız ile beraber bir kütüphane halk kütüphanesi yapmayı planlıyoruz. Tabi burası Kahramanmaraş’ımızın marka değerine çok önemli katkılarda bulunacak. Kahramanmaraş’ı marka şehirler yolunda en üst sıralara taşıyacak çalışmalardan bir tanesi. Kahramanmaraş’ımız daha rahat nefes alacak. Buradaki bu alan vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak birbirleriyle buluşma daha güzel ve kaliteli zaman geçirme noktası olacak. Birçok etkinlikler bu meydan da yapılacak. İnşallah toplantılar etkinlikler faaliyetler burada yapılacak ve buna göre bu meydanı dizayn ediyoruz” diye konuştu.
AMACIMIZ YILSONUNA KADAR BİTİRMEK
Çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Başkan Erkoç: “Çalışmalarımız çok hızlı devam etmekte. Amacımız yılsonuna kadar inşallah bitirmek yılsonuna kadar şuanda da yoğun ekipler çalışmakta inşallah devamında Fatih İlköğretim ve Öğretmenevini de bu meydana katmayı planlıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız bittiğinde mükemmel bir meydana Kahramanmaraş’ımız kavuşmuş olacak. Özellikle mitingler toplantıları da bu meydanda yapmayı planlıyoruz. Halkımıza bize göstermiş olduğu teveccühten ve destekten dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ramazanı şeriflerini tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimize tüm kalbi duygularımızla selamlıyoruz” dedi.
350 ARAÇLIK OTOPARK
Milli İrade Meydanı olarak adlandırılan alanda yapılacak çalışmalarla 350 araç kapasiteli 3 katlı yeraltı otoparkı ile birlikte 4500 metrekare gösteri ve toplanma alanıyla önemli bir dinlenme meydanı olacak.
Toplam 14 bin metrekare alanı kaplayacak olan Milli İrade Meydanı’nda, 700 metrekare yeme-içme alanı ve 250 metrekare ticari alanının yanı sıra 2200 metrekare yeşil alanı da içinde bulunduracak.