MAHÇİCEK’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK:

“RAMAZAN-I ŞERİF’İN MÜJDECİSİ BERAT KANDİLİ, TÜM MÜMİNLERİN KURTULUŞUNA VESİLE OLSUN”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Berat Kandili, tüm müminlerin kurtuluşuna vesile olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahçiçek, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in, Levh-i Mahfûz’dan dünya semasına tümüyle indirildiği gece olan Berat Kandilinin, İslam Alemi için yılın en müstesna zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti. Bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesi temennisinde bulunan Başkan Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi üç ayların en özel günlerinden biri olan Berat Kandilini idrak edeceğiz. Esirgeyen ve bağışlayan yüce Rabbimizin, biz kulları için fırsat olarak sunduğu bu geceyi layıkıyla geçirmemiz dileğiyle, tüm mümin kardeşlerimin kandillerini tebrik ediyorum.

Sevgili hemşehrilerim, mübarek geceler bizleri kenetleyen, dualarda birleştiren, af ve kurtuluşumuza vesile olan çok özel gecelerdir. Dolayısıyla bu anları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Rabbimiz bu gecede bizlerin affolunmasını, feraha kavuşmasını, rızıklandırılmasını ve musibetlerden kurtuluşa ermemizi müjdeliyor. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirelim. Rabbimizden hem kendimizin, hem ailemizin, hem milletimizin, hem de tüm İslam Coğrafyasının kurtuluşu ve selametini dileyelim. Ve inşallah, dua kapılarının ardına kadar açık olduğu bu gecede, samimi yakarışlarımız yüce Mevlamız katında karşılık bulacaktır. Böylelikle, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’e de hazır bir şekilde ulaşmış olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha tüm İslam Aleminin Berat Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”