küçük efeyi kayıp ettik

Edinilen bilgiye göre; İlkokul birincisi sınıf öğrencisi olan 6 yaşındaki Yalçın Efe Kabasal, geçtiğimiz Pazartesi günü okula gittikten sonra rahatsızlanması nedeniyle annesi Neslihan Kabasakal tarafından Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesinde bulunan Pazarcık 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezine götürüldü.iğnenin ardından fenalaşarak yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan 6 yaşındaki Yalçın Efe Kabasakal vefatıyla birlikte sevenlerini yasa boğdu.Boğazı ağrısından şikayetçi olan Minik Yalçın Efe Kabasakal’ı muayene eden doktor İ.E., iddiaya göre iğne yazarak annesinden iğneyi eczaneden temin etmesini istedi.

Anne Neslihan Kabasakal, doktorun reçeteye yazdığı iğneyi alarak tekrar Pazarcık 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezine döndü.

İddiaya göre hemşire minik Yalçın’a iğneyi yaptı ancak kısa süre sonra çocuğun dudakları morarıp kusmaya başladı ve ardından da kalbi durdu. Sağlık görevlilerinin hızlı müdahalesi sonucu kalbi çalıştırılan Yalçın Efe Kabasakal, ambulansla Pazarcık Devlet Hastanesi’ne götürüldükten daha sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

MİNİK YALÇIN EFE KABASAKAL YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Neslihan – Beytullah Kabasakal çiftinin 2 çocuğundan biri olan minik Yalçın, gece geç saatlerde hayata gözlerini yumdu. Yalçın Efe Kabasakal’ın cenazesi ise Yukarı Pazarcık’ta bulunan Hacı Ahmet Mezarlığında toprağa verildi.

Kahramanmaraş İl Halk Sağlık Müdürlüğü tarafından olayla ilgili olarak başlatılan idari soruşturmanın ise devam ettiği ise gelen bilgiler arasında yer alıyor.