Kaymakamlıktan Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Yemeği

Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe’nin ev sahipliğinde Narlı-Dolphin Restaurant’ta organize edilen anlamlı programa, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Nadir Ulaş Birdane, Müftü Ahmet Sevinç ile birlikte şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.
Hep birlikte yenilen iftar yemeği ve İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç’in yaptığı duanın ardından gazetemize açıklamalarda bulunan İlçemiz Kaymakamı Mehmet Boztepe “Bu mübarek ayda, bu manevi atmosferde bu akşam sizlerle birlikte iftarı yaptık. İftar soframızı şereflendirdiniz. Şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyoruz. Geride kalan ailelerine de sabır; gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. İnşallah bundan sonraki günlerde, bundan sonraki Ramazanlarda da hep birlikte böyle huzur içerisinde mutlu bir şekilde sizler ve bizler nice iftarlarda bir araya geliriz. Ben, rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sizlere, ailelerinize, sevdiklerinize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayının dünya barışına, birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını 013diliyorum” dedi.
“Biz, tarih boyunca, bin yıl önce, yüz yıl önce ve bugün de vatanımızı, ülkemizi, namusumuzu ve şerefimizi koruma noktasında hassas bir milletiz. Bu uğurda şehitler verdik, bu uğurda gazilerimiz oldu. Dünya hayatında peygamberlikten sonra en şerefli makam şehitliktir. Şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizin yanında aileleri de bu manevi atmosferden istifade ediyor. Ülkemizin birliği ve beraberliği için dua etmenizi istiyoruz. Sizlerin duası kabul olacaktır, makbul olacaktır. Hiçbir güç, hiçbir şer odağı, hiçbir terör örgütü ve bu terör örgütlerine destek veren odaklar bizi bölemeyecektir. Birliğimize ve beraberliğimize Allah’ın izniyle hiçbir zarar veremeyecektir. Şu birliğimiz olduğu müddetçe, beraberliğimiz oldukça, bizlere dua eden geçmişimiz, ceddimiz, dedelerimiz olduğu müddetçe ve tarihi, manevi mirasa uygun yaşayan bizlerin duaları olduğu müddetçe Allah’ın izniyle bu ülkenin topraklarına ve insanlarına hiçbir şekilde zarar gelmeyecektir.”
Şehit yakınlarına, gazilere ve ailelerine kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayan Mehmet Boztepe, “Hepsinin başımızın üzerinde yerleri var. Onlara kapımız her zaman açık. Sıkıntılarını çözmek için bir evlatları ve kardeşleri olarak her zaman göreve hazırız. Kurumlarımız ve gönüllerimiz onlara sonuna kadar açık. Herhangi bir sorun yaşadıklarında kaymakamlığımız başta olmak üzere bütün kurumlarımız gereken bütün kolaylığı ve yardımı sağlamaya hazırdır. Hayatlarının kolaylaştırılması ve mutluluklarının arttırılması noktasında her zaman yanlarındayız. Onlara hep bir arada olmaktan gurur ve onur duyduk. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Buralara kadar teşrif ettikleri için hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.