KAYMAKAMI DR. MEHMET BOZTEPE ŞUHUT İLÇE KAYMAKAMLIĞINA ATANDI

Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet BOZTEPE son çıkan kararname ile Afyonkarahisar ilinin Şuhut ilçe Kaymakamlığına atandı.

Pazarcık’ta herkesin gönlünde taht kurarak, sevgi tohumları yeşertmeyi başaran ve Pazarcık’ın kozmopolitlik yapısından dolayı birlik, beraberlik, kardeşlik iklimine büyük katkılarda bulunarak, ilçe huzurunun teminatı olan Kaymakam BOZTEPE’nin çıkan son kararname ile Afyonkarahisar ilinin Şuhut ilçe kaymakamlığına atanması sevenlerini üzüntüye boğdu.

Kaymakam Dr. Boztepe 1972 yılı Malatya doğumlu olup, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1995 yılında birincilikle mezun olmuştur.

1995-1998 yılları arası Abant İzzet Baysal Üniversitesinde öğretim görevlisi, 1998-2001 yılları arasında İktisat Bankası, Show TV ve Cine 5 Grubunda müfettiş olarak çalışmıştır.

2001 yılında Kaymakamlık mesleğine intisap ettikten sonra, 2005 yılında Kaymakam adaylığı sürecini “üstün başarı” ile tamamlamıştır. 2005-2006 yıllarında Mihalıççık, 2006-2009 yılları arasında Hizan, 2009-2011 yılları arasında Malazgirt ve 2011-2013 yılları arasında Domaniç Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 2013 Eylül ayından itibaren Pazarcık Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yapmış olup, tez konusu “1982 Anayasasına Göre Cumhurbaşkanlığı ve Klasik Parlamenter Sistemden Sapmalar Çerçevesinde Analizi” dir.

İkinci yüksek lisansını İngiltere’de Exeter Üniversitesinde “Public Policy and Public Management” alanında tamamlamıştır. Tez konusu “The Political Dimension of Turkey and the Eu Relations Sınce 1980: Where Do Human Rıghts And Democratization Process Stand?”

Doktora çalışmasını ise 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında tamamlamıştır. Doktora Tez Konusu “Türk İdari Sisteminde Mülki İdare Amirliği” dir.

Dr. Mehmet BOZTEPE’nin çeşitli akademik dergilerde İdare ve Anayasa Hukuku üzerine yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Pazarcık havadis  Gazetesi olarak; Pazarcık Kaymakamı olarak görev yaptığı süre içerisinde, ilçemize kazandırılan hizmetlerin, projelerin baş mimarı olan, ilçemizdeki birlik, beraberlik, kardeşlik ikliminin güçlenerek, korunması için büyük emek sarf eden, tam bir devlet erkânına yakışır bir şekilde; ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkesin gönlünde taht kuran yine bu uğurda sevgi tohumları yeşerten sayın: Dr. Mehmet BOZTEPE’ye Pazarcık ve Pazarcıklılar adına şükranlarımızı arz ediyoruz.