KARAZİYARET TAZİYE VE SOSYAL TESİSİNDE SONA DOĞRU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye tarafından Karaziyaret Mahallesinde yapımı devam eden Karaziyaret Sosyal Tesis ve Taziye Evi inşaatında sona yaklaşıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan projede son aşamaya geldi. Sosyal Tesis ve Taziye Evi yapımında yeni bir konsept uygulaması başlatan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, taziye evi ihtiyacı olan bölgelerde sosyal tesis inşaatı başlatarak o bölgenin diğer gereksinimlerini ihtiyacı olan bölgelerde sosyal tesis inşaatı başlatarak vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla nüfusun giderek çoğaldığı mahallerde devam edeceğini söyledi.

Önümüzdeki aylarda hizmete açılması planlanan Karaziyaret Taziye Evi ve Sosyal Tesisinde; 500 metrekare oturum alanı içerisinde zemin katta bay-bayan taziye evi, birince katta yaşlılar dinlenme salonu ve kütüphane, İkinci katta aile danışmanlık merkezi, çocuk kütüphanesi ve 3. Katta takviye kursları, kapalı oyun alanları mevcut.