KAMEK KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları yaz dönemi kayıt rakamları açıklandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde vatandaşların el ve mesleki becerilerini geliştirme ve aile bütçelerine katkı sağlama adına açılan KAMEK Kurslarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar.

KAMEK bünyesinde gençlere yönelik kursların da düzenlendiği Genç Kamek kurslarına da gençlerin ilgi göstermesi dikkat çekiyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi ile Özel İdare Kurs Merkezi’nde verilen kurslara Haziran 2018 tarihi itibariyle 3 bin 500 kişi müracaat etti.

Autocad, Bağlama, Keman, Ney, Osmanlıca, Temel Bilgisayar, Nikah Şekeri, Konfeksiyon Düz Dikiş, Kur’an-ı Kerim, Hızlı Klavye, Müşteri Asistanlığı, Aşçı Çıraklığı, Stilistik, Kuaförlük, Kağıt Rölyef,Ud, Ritim, Kanun, Klarnet, Takı Tasarım, İngilizce, Türkçe A1, Pastacı Çırağı, Emlak Danışmanlığı, Pike Dikimi, Grafik Tasarım, Bağlama 2 Seviye, Aurdino, Güzellik ve Saç Bakımı, İngilizce A2, Servis Komisi, Solid Works, Ahşap Boyama, Resim karakalem, Türk Halk Oyunları, Tezhip, Ebru, Gitar, Keman, Resim ve Melodika gibi yaklaşık 50 dalda açılan kurslara toplamda 3 bin 500 kursiyer müracaat etti.

Bu kurslardan İngilizce 108 kişi ile birinci sırada yer alırken,96 kişi ile Gitar kursu ikinci, 90 kursiyer ile de Servis Komisi kursu üçüncü sırada yer aldı.

Özel İdare Kurs Merkezi’nde kurs gören kursiyerlerin sayısı 1.503 kişi olarak gerçekleşirken, bu rakam Necip Fazıl Kurs Merkezi’nde 1997 kişi olarak gerçekleşti.

Andırın, Afşin, Türkoğlu ve Elbistan ilçelerinde de kurs merkezleri açan KAMEK bu ilçelerimizde de vatandaşlarımıza kurs hizmeti vermeye devam ediyor. Haziran 2018 tarihi itibari ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen kurslara 900 civarında kursiyer katılıyor.