“Her Gün 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenlendi.

Pazarcık Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla sağlık için “Her Gün 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla yürüyüş etkinliği yapıldı. Etkinlik Pazarcık Kaymakamlık Binası önünden başlayıp Pazarcık Halk Eğitim Merkezi önünden geri dönülerek başladığı yerde son buldu.

Etkinliğe Pazarcık İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatma BUĞRUL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇİLO, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ahmet CEYHAN, Halk Eğitim Müdürü İrfan GÖKCEREN, Pazarcık İlçe Sağlığı Müdürlüğü Şefi Salih ÇETİNKAYA ,TSM Doktorları ve Personelleri, Merkez Okul Müdürleri, Pazarcık Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.

14481748_1186533934751245_2420072791939214464_o  Etkinlikte “HER GÜN 10 BİN ADIM”, “SAĞLIKLI BESLEN, HAREKET ET, MUTLU YAŞA”, “HERŞEY SAĞLIK İÇİN”, HAREKET ET, OBEZİTEYİ YOK ET” sloganları eşliğinde yürüyüş yapıldı.

Sağlıklı yaşam yürüyüşünün ardından açıklama yapan Pazarcık TSM yetkilileri  3-4 Ekim’in Dünya Yürüyüş Günü ilan edildiğini belirterek, dünyanın her yerinde obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için etkinlik yapıldığını söyledi. Yetkililer birçok hastalığın obezite ve diyabetten kaynaklandığını ifade ederken,

“Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam için düzenli şekilde yürüyüş veya spor yapması gerekiyor. Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla bu yürüyüşü öğrencilerimizle düzenledik. Ana amacımız her gün 10 bin adım. Bunu tamamlamaya çalışacağız. Obezite, diyabet, kolesterol ve kalp hastalıklarını önlemek için farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” dediler. Yürüyüş sonrasında katılımcılara elma ve su dağıtımı yapıldı.