Kahramanmaraş’ın Özel Yeteneğinden Farkındalık Konseri

Otizmli genç yetenek Kubilay Özbek, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen farkındalık etkinliğinde katılımcılara piyano resitali sundu. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği programda Özbek, yeteneği ile dinleyenlere ilham oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli vatandaşlara yönelik anlamlı bir etkinlik düzenledi. Kubilay Özbek (16) isimli otizmli genç, düzenlenen farkındalık etkinliğinde katılımcılara piyano resitali sundu. Kültür Park’ta düzenlenen etkinliğe Dumlupınar İlkokulu ve Ayşe Gümüşer İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri katılım sağladı. “Mutlak kulak” ya da “mutlak perde yeteneği” diye de adlandırılan absolut kulak yeteneği olduğu belirlenen Kubilay Özbek’in duyduğu ilk müziği piyanosu ile çalabildiği belirtildi.

Notalarla Konuşuyor

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Tuba Gökçen etkinliğe ilişkin, “Hayatımız boyunca her zaman farklı duygular yaşarız. Duygulandığımızda ise bunları dışa vurmak isteriz. Hal böyle olunca yaşadığımız duyguları anlatan sözlere ihtiyaç duyarız. Bu sözleri dosta, sevgiliye, aileye göndererek duygularımızı aktarmış oluruz. İşte Kubilay kardeşimiz de kendi duygularını piyanoda notalara dökerek anlatıyor bizlere” açıklamasında bulundu.