Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan görevine başladı

Yerel kıyafetler giymiş küçük çocukların çiçekle karşıladığı Vali Özkan, Havaalanında Vali Vekili Bayram Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz tarafından karşılandı.
Valilik binasına geçen Vali Özkan’ı, burada Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Valilik personeli karşıladı.
Makam odasına geçerek kendisini karşılamaya gelen herkese teşekkür eden Vali Özkan, yaptığı konuşmada, “Son Valililer Kararnamesi ile Kahramanmaraş’a hizmet etmek için görevlendirildim. Hep birlikte Kahramanmaraş’a hizmet etmenin gururunu yaşayacağız.” dedi.
Kendisini karşılamaya gelen herkesle tek tek tokalaşan Vali Özkan, makamında gazetecilere yaptığı kısa açıklamasında, Kahramanmaraş’a hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşayacağını söyledi.
Vali Özkan, “Son kararnameyle Kahramanmaraş’ımıza hizmet etmek için bize tevdi edilen bir görev vardır.
Öncelikle sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize istisnai olarak bize tevdi edilen bu onurlu görevden dolayı kendilerine teşekkür ederim. Ayrıca Kahramanmaraşımıza hizmet etmenin onurunu ve
gururunu yaşayacağız hep beraber. İnşallah Cenabı­ı Hak bize bu güzel ilimize hakkıyla hizmet etmeyi
nasip eder diye temenni ediyorum. Vatandaşımızın hizmet ihtiyacı olmadığında esasen hiç bir kuruma da ihtiyaç olmayacaktır.
HİZMETİN ODAĞI’NDA HEP İNSAN OLACAKTIR
Kamu kurum ve kuruluşlarımızın varlık sebebi vatandaşa hizmettir. Vatandaşımızın hizmet ihtiyacı olmadığı zaman kurumlara da ihtiyaç duyulmaz. Tabiatıyla işin odağında insanlarımız olacaktır. Bizler bunun için varız. Hizmet sunduğumuz insanlarımızın arzuları, temayülleri, talepleri yönetimde temel şekillendirici husus olacaktır.
HEP BİRLİKTE KAHRAMANMARAŞ’A HİZMET EDECEĞİZ
Katılımcı bir anlayış insanlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek kuruluşlarımızın arzuları, talepleri yasal süreçleri beslediği gibi bizlerin çalışmalarına da ışık tutan husustur. İlimizle ilgili analizleri yaptıktan sonra bize tevdi edilen görevleri yasal çerçevede icra etmeye çalışacağız. Bu hizmet kervanında her birimizin üzerine düşen görevler vardır. Ulusal düzeyde belirlenen vizyonun hedeflerini Kahramanmaraş’ımızda tahakkuk ettirmek için elbirliği ile İlimize hizmet seferberliği içinde olacağız” dedi.
‘KAPIMIZ VATANDAŞLARIMIZA HER ZAMAN AÇIK’ Kapılarının Kahramanmaraşlı vatandaşlara her zaman açık olacağını belirten Vali Özkan, Konteyner kentle ilgilide analiz yapıp, bilgi aldıktan sonra yapılması gerekenleri yapacaklarını söyledi. Vali Özkan, “Burada bir milyonun üzerinde yaşayan vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımıza hizmetin niteliğini, kalitesini, etkinliğini ve yaygınlığını oluşturmaktır. Konteyner kent ile ilgili fikir alışverişlerinde bulunduk. Bölgeye gidip, durumu müşahede edip ilgili birimlerden bilgileri aldıktan sonra vatandaşlarımızın ve gelen misafirlerimizin rahat etmesi için ne yapılması gerekiyorsa hep beraber o kararları alıp uygulayacağız” ifadelerini kullandı.