Kahramanmaraş AK Parti il Başkanı Ahmet Özdemir Pazarcık’ta ziyarette bulundu.

Ama biz 2023 hedeflerine ulaşmak için, çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Terör örgütleri ve yandaşlarının hayır için çabaladığı şu günlerde evet oyunun Türkiye için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görüyoruz. Pazarcık’tan ‘evet’ oylarının sandıkları doldurması için son ana kadar ulaşmadık hiçbir vatandaş bırakmama adına çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanlığı sistemi, hizmet ve istikrar için gerekli”

Daha sonra mikrofona davet edilen Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ise, konuşmasında Cumhurbaşkanlığı sisteminin, hizmet ve istikrar için gerekli olduğuna vurgu yaptı.

‘İcraatlar duraksamasın, milletimiz hizmet almakta gecikmesin istiyoruz’ diyen Başkan Bozdağ, “Anayasa değişikliği referandumuna bir aydan kısa bir süre kaldı. 16 Nisan’da söz de, karar da milletin. İnşallah, Türkiye’de çok önemli bir virajı döneceğiz. Birlikte el ele vermemiz lazım. Türkiye’nin geleceği için birlikte çalışıp beraber yürüyüşümüze devam etmemiz lazım. Bu halk oylaması Türkiye için olduğu kadar, dünyadaki mazlumlar için de çok önemli. Bu referandumda ‘evet’ oyunu bütün mazlum ve ezilen milletler için vereceğiz. Güçlü Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet mantığıyla sandığa gideceğiz. Bu ülkeyi güzel günler bekliyor. 16 Nisan’da Pazarcık olarak bu yürüyüşte en ön sırada olacağız” ifadelerini kullandı.

“Millet dışında hiçbir karar verici olamaz”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir de, 18 maddelik değişiklikte hiçbir şekilde tuzak olmadığının altını çizerek, şunları söyledi:

“Millet dışında hiçbir karar verici olamaz. Bu milletin zayıf olmaya tahammülü yok. Bizim meselemiz, Tayyip Erdoğan, AK Parti, MHP, CHP değil. Bizim meselemiz bu ülkenin her zaman ayakta durması, dik durması ve güçlü olmasıdır. Bu sistemi getirirken aklımızda başka bir şey yoktu. 18 maddenin hiçbir yerinde tuzak yok. Hayırcıların söyleyeceği hiçbir argüman da yok. Tayyip Erdoğan, yargıyı kendisine bağladı diyorlar. Tayyip Erdoğan’ın seçeceği yargı

üyelerinin sayısı bugün de 4, anayasa değişikliğinde de 4. Yeni sistemle mahkemeler millete bağlanıyor. Milletvekili sayısının 600’e çıkarılmasını eleştiriyorlar. Bu da çok yanlış. Bunun 2 sebebi var. Birincisi ülkemizin nüfusunun artması. Artan nüfusa göre milletvekili sayısı da doğru orantılı. Milletvekili sayısı 600’e çıktığında 83 bin kişiye 1 milletvekili düşecek. Böylece temsil oranı yükselecek. Parlamenter sistemin arızasını gidermek için milletvekillerine 2 sorumluluk yüklenecek. Milletvekilleri, artık parmak kaldırıp indirmek dışında kanun çıkarmak için çalışacak.

Bakanlar Kurulu, kanun hazırlamayacak. Milletvekili kanun hazırlayacak. Vatandaşın, milletin sorununu dinlemek zorunda ve o sorunun çözümü için de kanun hazırlamak zorunda. Milletvekilleri, seçmenin isteği doğrultusunda çalışacak. Böylece parmakçı vekil deyimi lügatten silinecek.”

Seçilme yaşının 18’e düşürülmesinin de ‘hayırcı’ cephe tarafından eleştirildiğini anlatan Özdemir, “Türkiye’de 8 milyon genç seçmen var. Bunun 3 milyonu

18­-20 yaş aralığında. 15 Temmuz’da şehit verdiğimiz gençler yok mu? 3 milyondan 2 tane kahraman çıkmaz mı? Hayli hayli çıkar. Gençlerin temsil edilmesinin neresi kötü? Bu gençlere oy kullandırırken iyi 2 tanesi de temsil edilirken hayır olmaz. Böyle bir şey yok” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, daha sonra partisinin Pazarcık Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği ev ziyaretlerine katıldı ve esnaflar ile buluşarak neden evet denilmesi gerektiğini anlattı.