İLİMİZİ GÜNAL VE ALTIPARMAK’IN TEMSİL ETTİĞİ TÜRYAK ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye genelinde Başbakanlık  Tanıtma Fonu ve Dış işleri Bakanlığı tarafından 14 ülke ve 29 Büyükşehir Belediyesinin bulunduğu iller arasından seçilen örnek ve kıdemli vatandaşlarımız Kahramanmaraş’ta TEMA Vakfı il temsilciliği tarafından belirlendi.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan TEMA Vakfı İl Temsilcisi Abdurrahman Akbolat şunları söyledi’’Geçtiğimiz aylarda TÜRYAK Yaşlılık Konseyi Derneği tarafından Vakfımız aranarak iki örnek kıdemli vatandaşın tesbit edilmesi talep edildi bunun için belirlenen kriterler tarafımıza ulaştırıldı.Bizde Vakıf olarak arkadaşlarımızla istişare sonunda ilimizi bu büyük organizasyonda temsil etmek üzere ilimize uzun yıllar her alanda hizmet etmiş olan şu anda ise Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı Bünyamin Günal ile Kahramanmaraş’ımızn Sosyal hayatında büyük yeri olan Mehmet Nuri Altıparmak tesbit edilmiştir’’diyen Başkan Akbolat açıklamasını şöyle sürdürdü’’ 2008 yılından bu tarafa düzenlenen törenin bu yılki adresi İstanbul Mövenpick Levent otelinde gerçekleştirilen toplantıya belirlediğimiz isimler katılarak ilimizi en iyi şekilde temsil ederek tanıtımına katkı sunmuşlar ve katılımcıları İlimize davet etmişlerdir.Ayrıca burada gerçekleştirilen ‘’Nesiller arası dayanışma,deneyim aktarımı’’ çalıştayında konuşma yapmışlar ve deneyimlerini aktarmışlardır.’’dedi.

 

Başkan Akpolat son olarak şunları söyledi’’Toplantıya Dış işleri Bakanlığınca belirlenen 14 ülkeden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyeleri tarafından belirlenen isimler ile Kahramanmaraş,Erzurum ve Adana illerinde TEMA Vakfı tarafından belirlenen isimler katılmışlardır.Ayrıca Sanat camiasına uzun yıllar hizmet eden Örnek Sanatçılar Göksel Arsoy,Türkan Şoray,Filiz Akın ve Ediz Hun’da katılmışlardır.Toplantıda Kahramanmaraş Alpedo dondurmaları tarafından ikram edilen dondurma katılımcıların tamamına ikram edildi.3 gün süren toplantı çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

İstanbul toplantısı ile ilgili olarak duygularını ifade eden Bünyamin Günal şunları söyle’’Önemsenen ve her yıl tekrarlanan böyle bir etkinlik için; TEMA Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilciliği tarafından önerilen Bünyamin Günal ve Nuri Altıparmak TÜRYAK 2016 Örnek Kıdemli Vatandaş olarak seçilerek İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliğe katıldım. Bu olaydan sonra torunlarımda Bana “kıdemli dedeciğim” demeye başladılar. Bunlar ne güzel duygular.

Mövenpick İstanbul Levent Otel “TÜRYAK 2016 Örnek Kıdemli Vatandaş Ödül Töreni” etkinliği için 29 İlimizin Büyükşehir Belediyeleri ve STK’ları tarafından seçilen 47 Örnek Kıdemli Vatandaşımız ile Türk Vatandaşlarımızın yaşadığı 14 ülkeden (Almanya, ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç) T.C. Dışişleri Bakanlığımız tarafından seçilen 17 Örnek Kıdemli Vatandaşımızı ve yine “Örnek Kıdemli Sanatçı” ödülü için de Ediz Hun,Göksel Arsoy, Filiz Akın, Türkan Şoray , İnci Çayırlı sanatçılarımızın katılımı ile gerçekleşmiştir.Böyle anlamlı bir toplantıya üniversite öğrencileri de davet edilmişti, bunlarla söyleşi ile hayat bilgileri de paylaşıldı. Bir konuşma yaparak Kahramanmaraş’ımızı halkımızı anlattık. Yaşlanmak ta güzel, Allah’ın bir niğmetidir’’dedi

 

Toplantıya katılan Mehmet Nuri Altıparmak ise ‘’öncelikle bizi bu Örnek Kıdemli vatandaşlığa seçenlere teşekkür ediyorum,İstanbulda ilimizi anlattık ve davet ettik,İl Kültir Müdürlüğümüzün hazırladığı kitabı hediye ettik,çok güzel bir toplantı oldu,şunuda ifade ediyorum Nefes aldığımız sürece bu güzel kanti her yerde ve ortamda tanıtmaya devam edeceğiz’’dedi.

 

Örnek Kıdemli vatandaşlar katıldıkları İstanbul proğramı sonrası Kahramanmaraş TEMA Vakfında orada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler ve kendilerini bu toplantı için belirleyen TEMA Vakfı Başkanı ve üyelerine teşekkür ettiler.