İÇİMİZDEKİ ALMANLAR

Evet dostlar içimizdeki Almanlar ya da Avrupalılar.. Adına ne dersiniz bilmem ama geçenlerde K.Maraş’ta bir yerde birkaç arkadaşla otururken Almanya’dan gelen bir kardeşimize ithafen dedim ki ‘neden Almanlar cumhurbaşkanından gıcıklanıyorlar?’ Onun cevabı çok enteresan dı; ‘Çünkü cumhurbaşkanı bu ülkede yerli savunma araçları, yerli gemi, yerli tank, yerli uçak, yerli metro, yol, hastane vesaire yaptı. Bunları nispeten Almanlar ya da Avrupalılar görmezden geldi ama iş üçüncü havalimanıına gelince işte o zaman tabiri caizsse zıvanadan çıktılar.’ Neden mi? Kötüye giden ekonomilerine büyük bir darbeydi bu. Ellerinden ne geliyorsa arkalarına koymadan tek tek hayata geçirmeye çalıştılar ve çalışacaklarda.. Bu normal, bu gayet anlaşılır, bunu anlarız. Ama esas anlaşılmayan içimizdeki Avrupalılar. Neymiş efendim, özgürlük! Ulan Allahtan korkun, bu topraklarda son yüzyıldan beri sizin kadar özgür olan var mı? Lut kavmine özendiniz, yetmedi bir de flüt takarız dediniz. Bence flüt kutarmaz ya!

Onbeş yıldan beri bu ülkeyi Müslümanlar yönetiyor ama halen imam hatipliler askeriyeye alınmıyor. Lutilikte dahil olmak üzere hangi özgürlüğünüz kısıtlandı? Ben bilmiyorum, bilen varsa bana da söylesin. Aslında durum; Hz. Musa’nın Yahudileri Firavun zulmünden kurtardığı halde biz Mısır’ı istiyoruz diye tempo tutturmalarına benziyor mu desem yoksa stokholm sendromu mu(tecavüzcüsüne aşık olan kadın) desem anlamıyorum… Ya da ahmaklık mı?

Evet dostlar burdan yazıyorum, son üçyüz yıllık dünya düzeni yıkılıyor. Burda merak edilen soru şu: Yeni dünya düzenini kim kuracak? Evet dostlar bu gün kim insana yatırım yapıyorsa onlar yeni dünya düzenini kuracaktır. Ha bu kolay olmayacak, mutlaka bunun faturası olacaktır. Geçmişte olduğu gibi bu gün de ağır olmaz inşallah. “……Musa şöyle dedi: Rabbim, dileseydin, onları da beni de daha önce helak ederdin. İçimizdeki beyinsizlerin yaptıkları yüzünden bizi helak mı edeceksin? Bu iş senin imtihanından başka birşey değildir. Onunla dilediğini şaşırtır, dilediğine yol gösterirsin. Sen bizim Veli´mizsin. O halde affet bizi, acı bize. Sen affedenlerin en hayırlısısın.” (Araf-155)

Ya Rabbi içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme.

Allah’a emanet olun.