HALK EĞİTİM’İN SERGİSİNE İLGİ

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İrfan Gökceren, “32 meslek kursu, 12 okuma- yazmakursu ve 24 genel kurs olmak üzere toplam 68 kurs açtık.

TEQ4EAçılan kurslarımızdan şimdiye kadar başarılı olan 346 kursiyerimiz belge aldı.’’ dedi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kursların sona ermesi nedeniyle Pazarcık Belediyesi Nikah Salonu girişinde yıl sonu sergisi düzenlendi. Düzenlenen sergiye Pazarcık Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Uğur Bucak, Emniyet Müdürü Fırat Güneş, Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, daire müdürleri, kursiyerler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Her yıl sosyal, kültürel, mesleki teknik, okuma-yazma gibi birçok alanda kurs açtıklarını, çok sayıda kursiyer yetiştirerek gençleri meslek sahibi yapmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İrfan Gökceren, konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘’Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi vardır. Hayat Boyu Öğrenmede Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri Beşiktenmezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş, Atatürk ilkelerini ve çağdaŞ normları benimsemiş, yerel değerlere önem veren, demokratik eğitim kurumlarıdır. Halk Eğitim merkezleri sadece dikiş nakış yapılan yerler olmakla kalmayıp ,Halk Eğitim merkezimizde 7 den 77 ye her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu bağlamda Müdürlüğümüzce 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 32 meslek kursu, 12” okumayazma kursu ve 24 genel Kurs olmak üzere toplam 68 kurs açtık. Açılan kurslarımızdan şimdiye kadar başarılı olan 346 kursiyerimiz belge aldı. Eğitimöğretimyılı sona erdiğinde busayının 450-500 olacağın söyleyebilirim’’dedi. HEM Müdürü Gökceren konuşmasının son bölümünde ise‘’Göreve geldiğimiz yıldan itibaren halk eğitim merkezimizin daha

önce kurs düzenlemediği mahallelerde kurs faaliyetlerini yürütmeye özen gösterdik . Geçen yıl Kuzkent, Çiğdemtepe, Büyüknacar mahallelerinde bu yıl ise Karagöl, Yiğitler ve Şahintepe mahallelerinde ilk defa bubranşlarda kurslar açtık. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanındaokullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimizlisans, ön lisans ve lise mezunuöğretmen ve usta öğreticilerimizle beraberçalışmayıbaşarmış bulunmaktayız. Kursların açılmasında bize her zamandestek olan, Kaymakamımı Dr.Mehmet Boztepe’ye yine kurslarımız için her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Yakup Hamdi Bozdağ’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Çilo’ya´ teşekkür eder, saygılarımı sunarım’’ dedi. Yapılan konuşmanın ardından kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlere belgeleri Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe,Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo tarafından verildi. Serginin açılışı Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe,Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo,Daire Müdürleri tarafından yapıldı,sergi katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile gezildi.