HALEP İÇİN…

İlçemizde Pazarcık Belediyesi, Erdem Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği (ERDEM-DER) ve Kızılay’ın ortaklaşa organize ettiği “Halep İçin… Haydi Pazarcık…” isimli yardım toplama kampanyası yoğun ilgi ve katılım ile sonuçlanmıştır.

Her kesimden bütün vatandaşlarımız/hemşehrilerimiz acı tabloya her zamanki gibi sessiz kalamamış ve kardeşliğin, insanlığın gereğini yerine getirmiştir. Zamanımızın ve çağımızın mazlumları bizden yani kardeşlerinden iyi niyet, hoşgörü ve yardım beklemekte. Bu çığlığa, bu acıya sessiz kalmak ne vicdanlarımıza, ne insanlığımıza ne de kardeşliğimize yakışmazdı. Giyim, battaniye, yatak, kilim halı, çocuk bezi ve un başta olmak üzere çeşitli gıda malzemelerinden oluşturulan yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bunca acı ve sarılmayı bekleyen bunca yara varken bizim de hiç bir şey yapmadan; seyirci kalmamız düşüncemize, duruşumuza en önemlisi de imanımıza aykırı olurdu. Bu itibarla Pazarcık’ta, güzel yürekli, yardımsever insanların olduğu bu güzel ilçemizde Pazarcık Belediyesi, Erdem-Der ve Kızılay işbirliği ile “HALEP İÇİN…” sloganıyla yardım toplama kampanyası başarıyla sonuçlandı. Yardımseverlerden gelen yardımlar Belediye Hizmet Binasında tahsis edilen yerde (nikah salonunda) toplandı ve gerekli ayrıştırmalar, tasnifler, paketlemeler yapıldı.4 Ocak Çarşamba günü, toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere araca yüklenerek gönderildi.

Yardım kampanyasının organizasyonundan sorumlu olan ERDEM-DER yönetim kurulu başkanı Muhittin KANDIRMAZ gazetemiz için şu açıklamalarda bulunmuştur:

“Ülkemizin her yerinde büyük bir teveccüh ve iştiyakla seferber olunarak toplanan yardım kervanına ilçemizin de katkıda bulunması, karınca kararınca elini uzatması bizleri onurlandırmıştır. Belediyemizin ve Kızılay’ın organizasyonda bizimle birlikte yer alması bu çalışmanın başarı ile sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Yapılan bütün yardımlardan dolayı öncelikle destek veren vatandaşlarımıza olmak üzere Belediye Başkanımız Yakup Hamdi BOZDAĞ’a, derneğimizin canla başla çalışan kıymetli üyelerine ve Kızılay yetkililerine gönülden şükranlarımı sunuyorum.

Bu bir vefa örneğidir. Bizim coğrafyamız, hep birlikte yaşadığımız ve geçmişin hep birlikte mücadele ettiği, birlikte şehit olduğu bir coğrafyadır. Bu coğrafyadaki acılara ve sıkıntılara sessiz kalmamalıyız.

Biz sorumlu davranırsak, sorumlu olursak eğer gelecek bizim elimizde olur. Kim insana yatırım yapıyorsa yarının sahibi ve belirleyicisi odur.”