Halep için… kardeşlik için… DİRİLİŞ ZAMANI

Bugünlerde özelde müslümanlar için genelde bütün insanlık için çok önemli bir sınav verilmektedir. Halep’te, o kadim medeniyet şehrinde, kalpleri bizimle aynı ülkü için atan can kardeşlerimiz, o minik yürekler, o masum insanlar hiç olmadığı kadar ağır ve şiddetli bir eza ve cefaya maruz kalıyorlar. Kimi oracıkta can veriyor, belki de annesine babasına kavuşacak olmak acısını birazcık hafifleterek. Kimi açlığın, susuzluğun, soğuk havanın ve en acısı da yokluğun etkisiyle acılar içinde kıvranıyor.

Türkiye’miz devleti/hükümetiyle, bütün vatandaşlarıyla bu acı tabloya her zamanki gibi sessiz kalamadı ve elinden gelen her imkanla seferber oldu. Sıkıntı ve türlü cefalar içindeki kardeşlerimizi o bataklığın içinden bütün engellemelere, karşı koymalara rağmen emin bölgelere çekmeyi başardık. Çadırkent, konteynerkent gibi çözümlerle yaralar sarılmaya, hastalar tedavi edilmeye, açlar doyurulmaya, üşüyenler ısıtılmaya çalışılmaktadır. Koca bir şehrin mazlumları bizden yani kardeşlerinden yardım beklemektedir. Kim ister ki evinden, yurdundan, düzeninden vazgeçip böyle bir sıkıntılı durumda olmayı?

Bunca acı ve sarılmayı bekleyen yara varken bizim de hiç bir şey yapmadan; seyirci kalmamız düşüncemize, duruşumuza en önemlisi de imanımıza aykırı olurdu. Bu itibarla Pazarcık’ta, güzel yürekli, yardımsever insanların olduğu bu güzel ilçemizde Pazarcık Belediyesi, Erdem-Der ve Kızılay işbirliği ile “HALEP İÇİN…” sloganıyla yardım toplama kampanyası başlatılmıştır.  Ağırlıklı olarak battaniye, kışlık giyecek, un, kuru baklagil vb. olmak üzere vatandaşlarımızdan gelen yardımlar Belediye Hizmet Binasında tahsis edilen yerde (nikah salonunda) kabul edilmektedir. 31 Aralık 2016 Cumartesi gününe kadar devam edecek kampanyada yardımların toplanması, tasnif edilmesi, paketlenmesi, gerektiğinde nakliyesi hususlarında Pazarcık Belediyesi ve Erdem Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği (Erdem-Der) insiyatif alarak gerekli iş ve çalışmaları yerine getirmektedir. Kızılay ise yardımların ilçemizden alınarak gerekli yerlere ulaştırılması ve dağıtılması görevini üstlenerek kampanyaya katılmaktadır.

Haydi Pazarcık, battaniye, un, çocuk bezi, baklagil vb. ürünler ile sen de yardım elini uzat. Mazluma umut ol.