GÜVENÇ MÜJDEYİ VERDİ 125 YATAKLI HASTANE GELİYOR!

Açılışa İçişleri Komisyon Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin GÜVENÇ, Pazarcık Kaymakamı Çağlayan AYDIN, İl Sağlık Müdürü Dr.Murat ÇOŞKUN, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr.Ahmet YENER,  Pazarcık belediye başkanı Yakup Hamdi BOZDAĞ, Pazarcık S.s Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanı  Yaşar BOZDĞ ,  Pazarcık Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Mesut GANDAĞLI ve vatandaşların katılımlarıyla hizmete açıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ahmet Yener, “Halkımıza modern bir bina kazandırmaktan dolayı mutluyuz inşallah halkımıza burada sağlık hizmetleri manasında modern bir hizmet sunacağız. Yaklaşık 1 yılda tamamlandı. Bu aile kimlikleri nüfusa bağlı olarak oluşturulduğu için şuan da yaklaşık 3 bin nüfus var. Normalde 4 bin nüfusa bir aile hekimi olduğu için şuanda bu nüfus oranıyla tek hekim olarak hizmet verecek. Bu vesileyle birkaç şey söylemek istiyorum. Birinci basamak sağlık hizmetleri her zaman koruyucu hekimlik manasında önemli tedavi edici hizmetlerden daha önemli çünkü hastalıkların olmasını önlemek koruyucu tedbirler almak her zaman maliyetler açısından ve kişi konforu açısından önemlidir.” Dedi .

‘Kalp damar hastalıkları ve kanser dünyada, ülkemizde ve ilimizde birinci ölüm sebebi bunun için doğru beslenmemiz ve elimizden geldiği kadar hareket etmemiz ve aile hekimimiz vasıtasıyla kontrollerimizi şeker, tansiyon kanser taramalarımızı yaptırmamızda fayda var’ diyen Yener konuşmasının devamında şu ifadelere yerdi: “

. Bu manada inşallah bu bina ve sağlık çalışanlarımız hizmet verecek. Tüm bu hizmetleri yaparken her zaman yanımızda olan sağlık bakanlığımıza valimize tüm milletvekillerimize özellikle pazarcık konusunda yaptığımız çalışmalarda her zaman yanımızda olan içişleri komisyonu başkanımız sayın vekilimiz celal beye tüm sağlık teşkilatına ak parti teşkilatına teşekkür ederim saygılarımı sunarım hayırlı olsun. “

Açılışta konuşan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ sözlerine başlamadan önce Dün son yolculuğuna uğurlanan Türkoğlu’nda ki şehide ve bütün şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Bozdağ konuşmasının devamında, “ En büyük sorun aile sağlığı merkezinden önce kanalizasyondu. Genel seçimlerde hepinize söz vermiştik. Bunun sorumluluğu hepimizin üzerindedir. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız ile istişarelerimizle büyük gayretlerimiz neticesinde ilk olarak Kahramanmaraş’ta Pazarcık ilçesinde 12 km’lik kanalizasyon ihalesi yapıldı ve verildi. Ekipmanler de  buraya geldi çok şükür en güzel haber buydu ben de eğer kanalizasyon işini bizim dönemimizde bitiremediysek herkesin huzurunda bütün evri’ler şahittir evri’ye adım atmayacağım demiştim. Allaha çok şükürler olsun o sözümüzü de yerine getirdik. Bugün de aile sağlığı merkezimizin açılmasından dolayı evri’ye hayırlı olsun diyorum.” Dedi.

Bozdağ konuşmasının sonunda, gerçekleştirilen hizmette emekleri geçen; İçişleri komisyon Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’e, İlçe Teşkilatlarına, yerel yöneticilere ve muhtarlara teşekkür etti.

GÜVENÇ MÜJDEYİ VERDİ

Açılışta konuşan İçişleri Komisyon Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Güvenç, Büyükşehir adına kanalizasyonla ilgili çalışmaları yapmak üzere keşfini yaptı. İnşallah belediye başkanımızın da ifade ettiği gibi bir an önce gelip kanalizasyonun temelini atacak. 45 yıldır beklenen özlenen hakkettiğiniz hizmet ayağınıza gelecek. Bende büyükşehir belediye başkanımız Fatih Erkoç a içtenlikle hepiniz adına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu güzel hizmeti de çok modern aklı başında tesisi de sizlere kazandırıyoruz doktorumuz hemşiremiz burada sizlere sağlıkla ilgili hizmetleri verecek. Bu tesisler sağlıkta yaptığımız değişimin gelişimin önemli örneklerinden bir tanesi son derece modern tüm nüfusun takip edildiği, çocukların aşısının yapıldığı annelerin anne adaylarının sağlıklarının sürekli düzenli takip edildiği, aşının %99’lara vardığı bir sistemi kurmuş bulunuyoruz. Ayrıca 24 saat 112’nin aranması suretiyle acil durumlarda 15 dakikada 10 dakika içerisinde her türlü donanımı haiz ambulanslarla da ihtiyaç olduğunda hizmete de koşuyoruz en fazla 15 dakikada… Bunlar Allaha hamd olsun devletin hükümetin insanımıza verdiği değerin büyük bir işareti sadece Evri de değil Kahramanmaraş’ımızın her yerinde ülkemizin her yerinde bu güzel hizmetlere devam ediyoruz. Pazarcık’ımız bu sene 125 yataklı hastaneyi de yatırım olarak aldı. Yatırım programına konuldu. Arsa problemlerini belediye başkanımız kaymakamımız çözdü.” Dedi.

125 YATAKLI HASTANE AÇILACAK!

Konuşmasında Pazarcık’a 125 yataklı hastanenin açılacağının müjdesini veren Güvenç, “Onunda temelini atıp hizmetlerinize sunacağız. Helal olsun biz millete hizmeti ibadet sayıyoruz. Çünkü Allah resulü insanların hayırlısı insanlara hizmet edendir demiş gene büyüklerimiz demiş ki insanı yaşat ki devlet yaşatsın. Devletin siyasetçinin kerameti milletine yaptığı hizmet kadardır. Cumhurbaşkanımız recep tayip Erdoğan 2002 den beri Türk siyasetine Türk devlet anlayışına bunu getirdi birleştirdi. Devleti dönüştürdü siyaset anlayışını dönüştürdü. Ve Allah a şükür devlette hükümette belediye de vilayette milletin hizmetine girdi. Bugün bu ülkede ki bolluk bereketin sebebi bu birliğin beraberliğin anlayış değişikliğinin sonucudur. Siyasetçi hesap veriyor. Bürokrasi hesap veriyor ve milletin hizmetine mesai kavramı tanımadan koşuyor. “ ifadelerini kullandı.