Gönül Sofrası İlçemizde Kuruldu

Basın mensuDSC_0185plarına da açıklamalarda bulunan Başkan Bozdağ şunları söyledi:
Basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte iftar programı düzenledik. Katılımlarından dolayı son derece memnun olduk. Pazarcık için yapılması gerekenleri ve sıkıntıları Ramazan sohbeti içerisinde değerlendirelim, eleştiriler ve olumlu işler varsa onları da dinleyelim diye bir araya geldik.
Ramazan demek paylaşım, huzur, hoşgörü ve sevgi demektir. Bilhassa da özellikle sünnet demektir. Ne kadar kalabalık ortamlarda iftarımızı açtığımız zaman Ramazan ayının güzelliği de böylece ortaya çıkıyor.
Pazarcık biliyorsunuz yaz aylarında genellikle Atatürk Parkı’na geliyor. Aileler sahurlarını, iftarlarını burada açıyorlar. Son derece de güvenlidir. Burada toplam 24 tane güvenlik görevlimiz var. Sahura kadar görevlerinin başında duruyorlar. Göreve geldiğimiz günden bu yana Atatürk Parkı’nda bir kaza, bir kavga bir şikayet bile olmadı. Bu ilçemizin ne kadar huzurlu ve güvenli olduğunu gösteriyor. Biz yola çıkarken de ilç
emizin bir tek önemli olayı var, huzur ve güvendir.
Biliyorsunuz Maraş Pazarcık’a daha önce negatif bir gözle bakıyordu. Ama bizim görev süremiz boyunca bu pozitif bir ivme kazandı. Bunu kendimizde halkımızda görüyor. Valilikteki ve bürokratik çevrelerden de olumlu şeyler görüyoruz. İlçemiz gerçekten emniyetliDSC_0127 v
e güvenli bir yer. Yanı başımızda Gaziantep var. Gaziantep’le Kahramanmaraş her zaman kıyaslanıyor. Soruyorum; Gaziantep mi güvenli? Kahramanmaraş mı? Hakikaten Kahramanmaraş daha güvenli. Ama Gaziantep 27 yıl önce Büyükşehir olmuş, Kahramanmaraş ise yeni büyükşehir olmuştur. Daha yeni yeni kurumlar düzene girdi ve hizmetler arka arkaya da gelmeye başladı. Bizim bu parka yeniden ekleyeceğim bir şey kalmadı. Beklenen şeylerin çoğu bitti. Geldiğimde alkollü ve alkolsüz içeDSC_0114cekler konusu da vardı. Onun güzergahını yan tarafa kaydırdık. Vatandaşlarımız da aileleriyle geliyor. Bir rahatsızlık olmuyor. Onun dışında lunapark yaptık. Özellikle bayramdan önce 13 tane oyun alanımız olacak. Özellikle tarambolin, tren, fincan, gondol gibi 13 tane alet olacak. Bu koca alan belki de yetmeyecek. Artık yurtdışından da vatandaşlarımız gelmeye başladı. Bayram sonrası burası çok kalabalık olacaktır. O zaman Pazarcık’ın nüfusu yaklaşık olarak 2’ye katlanır. Yurtdışı haricinde Gaziantep’te 100 bine yakın Pazarcıklı var onlar da buraya geliyorlar. Büyükşehirden yararlanmanın faydalarını görmeye başlayınca insanlar köylerine gelip ev yapmaya başladılar. İnsanlar büyükşehirden göçüp köyünde ev yapmaya başladılar. Mesela Ufacıklı köyümüz; okulu bitmiş, halı sahası bitmiş, suyu sorunu kalkmış, kanalizasyonu bitmiş bir sorunu kalmayınca yaklaşık 15 kişi ev yapmış.
Yakup Bozdağ olarak şunları söyleyebilirim. Yurtdışındaki özellikle 6-12 yaş grubundaki çocuklar ne anne ne de baba şefkâtını göremiyorlar. Bunlara ne verirsen onu alırsın. Anne ve baba çalıştığından çocuk geldiğinde burada huzurlu oluyor. Bu çocuklara gelenek, görenek örf ve adetleri vermek gerekiyor. Vermezsek bu çocuk İtalya’da yaşıyorsa İtalyan olur. Almanya’da yaşıyorsa, Alman olur. Şimdi bunlara sağlamazsak çocuklara Mersin’e, Antalya’ya denize gidelim diyorlar. O yüzden bu parka da bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Buraya bir yüzme havuzu daha yapılıyor, bu da yapılırsa 2 tane yüzme havuzumuz oluyor. Halkımızdan da büyük ilgi ve teveccüh görüyoruz. Burası hafta sonları 10 binleri buluyor.
Bir müjdemiz daha var. Yukarı Pazarcık’ta 100 dönümlük alanda Atadan dedğimiz depo alanı üzerinde büyük bir mesire alanını da bu yıl bitiriyoruz. Yani iki tane büyük mesire alanımız olacak. Ayrıca cezaevinin yerine kreşi yapacağız. Orası bize kreş yapılması şartı ile bize tahsis edildi. Ortalıkta dolaşan iddialara inanmayın. Tahsisli yeri kim sattığımızı ispat etsinler ben belediye başkanlığı görevinden ayrılırım.
Basın mensuplarına ayrıca iftar programına göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizler yaptığımız çalışmaları vatandaşlarımıza duyuruyorsunuz. Sizler nedeniyle bizler de kendimize çeki düzen veriyoruz.
Başkan Bozdağ daha sonra basın mensuplarıyla birlikte Pazarcık Ekspresi adını verdikleri trenle gezinti yaptılar.