Gençlik Spor Merkezi Okculuk Kursu Başladı

Gençlik Spor Merkezi Okculuk Kursu Başladı

 Pazarcık Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ilçedeki vatandaşlara yönelik gençlik spor ilçe müdürlüğü kapalı spor salonunda gerçekleştirilen okçuluk kursunu ziyaret ederek Kursiyerleri tercihlerinden dolayı tebrik etti. Okçuluk kursunda emek harcayan Pazarcık Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne ve Öğreticilere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

genclik-spor-merkezi-okculuk-kursu-basladi

 Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ Konuşmasında Pazarcık’ta Sportif faaliyetlerin ivme kazanması için Pazarcık bizler her zaman yanındayız Soğuk havaya rağmen sportif aktivitelerin yanında olduklarını göstermek, için buradayız sporculara moral vermek için atış talimi yapan Başkan Bozdağ bu konuda fena olmadığı göze çarptı.

 Okçuluğun Türk kültürünün çok önemli bir parçası olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ Diliyoruz ki Pazarcıklı gençler daha faydalı yollarda enerjilerini harcayabilsinler. Bu noktada Gençlik ve spor müdürlüğümüz bu işin lokomotifi durumunda. Bunun dışında ata sporu olarak değerlendirebileceğimiz spor dallarında da adımızı duyurmak ve  Pazarcık’ta  bu sporları yaşatmak istiyoruz. İnşallah okçuluk branşında da Pazarcık’ın sesini duyuracağız. Okçuluk bizim en önemli geleneksel spor dallarımızdan birisi. Spor olmanın ötesinde de okçuluk bizim kültürümüzün çok önemli bir parçası. Unutulmaya yüz tutmuş bu spor için artık Türkiye genelinde de büyük çalışmalar var.  Pazarcık ilçesinde okçuluk branşı için ciddi çalışmalar yapılacak ve bizde Pazarcık Belediyesi olarak bu sporun destekçisi olacağız” dedi.